به روز شده در ۱۳۹۷/۱۰/۲۸ - ۲۰:۲۸
 
۴
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۲ ساعت ۱۰:۲۳
کد مطلب : ۱۴۳۰۲۶

اعلام خودكشي استاد دانشگاه و فعال محیط زیست در زندان اوين

اعلام خودكشي استاد دانشگاه و فعال محیط زیست در زندان اوين
گروه سياسي: فرزند کاووس سید امامی، مرگ این فعال محیط زیست را در زندان اوين تایید کرد.

رامین سیدامامی، معروف به کینگ رام، خواننده و آهنگساز در صفحه اینستاگرامش نوشت: خبرمرگ پدرم کاووس سیدامامی برایم باورکردنی نیست. در۴ بهمن دستگیر شد و ناگهان مادرم را جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ احضار و می‌گویند خودکشی کرده ... هنوز باور نمی‌کنم ... نمی‌کنیم.

دادستان تهران پیشتر گفته بود چند متهم به جاسوسی بازداشت شده‌اند. دولت‌آبادی گفته بود آنها در پروژه‌های علمی و محیط زیستی کار می کردند و اطلاعات محرمانه در حوزه‌های استراتژیک جمع می‌کردند.

واكنش محمود صادقي نماينده تهران در مجلس


بيانيه هیات مدیره انجمن جامعه شناسی ایران

از شمار دو چشم یک تن کم        
وز شمار خرد هزاران بیش
 خبر درگذشت استاد فرهیخته و گرانقدر دکتر کاووس سیدامانی، عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع)،  همه دوستان، همکاران و دانشجویان این فرزانه بزرگوار را در بهت و حیرت و اندوه عمیق فروبرده است و اجتماع علمی علوم سیاسی و جامعه شناسی و فعالان محیط زیست را داغدار و ماتم زده کرده است.
 شادروان سیدامامی از کنشگران فعال انجمن جامعه شناسی ایران، عضو کمیته روابط بین الملل و گروه جامعه شناسی دین بود و به شهادت همه کسانی که با این بزرگمرد سروکار داشته اند، علاوه بر دانش عمیق، اخلاقی نیکو و آرامشی مثال زدنی داشت. به همین دلیل، اخبار منتشرشده درباره وی در باور نمی گنجد و انتظار می رود مسئولان امر درباره این ضایعه دردناک پاسخگو باشند و به افکار عمومی توضیح دهند.
این ضایعه بزرگ را به خانواده محترم سیدامامی، اجتماع علمی علوم سیاسی و جامعه شناسی  و فعالان محیط زیست عمیقا تسلیت می گوییم و برای این روح بزرگ آرامش و مغفرت و برای خانواده و دوستان و همکارانش شکیبایی مسئلت داریم.
هیات مدیره انجمن جامعه شناسی ایران

اطلاعيه انجمن علوم سیاسی ایران
انا لله و انا الیه راجعون
جامعه علوم سیاسی ایران در غم از دست دادن یکی از  اعضای برجسته و ارجمند خود داغدار است. دکتر سید کاووس سیدامامی، استاد نام آشنا و معتبر دانشگاه امام صادق (ع)، نه فقط دانشمندی کم نظیر و پژوهشگری کوشا در علم سیاست، که انسانی شریف و اخلاق گرا بود و رشد متوازن در ابعاد مختلف، از وی شخصیتی منحصر بفرد و کم نظیر ساخته بود. ایشان همواره مشارکتی فعال در فعالیت های علمی و پژوهشی انجمن علوم سیاسی ایران داشت و از حامیان مشفق انجمن بود. هیات مدیره انجمن علوم سیاسی ایران این ضایعه دردناک را به خانواده داغدار آن مرحوم و تمامی اعضای خانواده بزرگ علوم سیاسی ایران تسلیت گفته و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم آرامش و آمرزش مسئلت دارد.
انجمن علوم سیاسی ایران