به روز شده در ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۰:۴۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۵ ساعت ۱۸:۱۴
کد مطلب : ۱۴۳۲۰۳
پادشاه اردن:

اردن تاوان حضور آوارگان سوری را می‌دهد

گروه بین‌الملل: با نزدیک شدن به بیستمین سال به قدرت رسیدن پادشاه اردن، ملک عبدالله تاکید کرد که پس از به قدرت رسیدنش پدر خانواده چهار میلیون نفری بوده و در حال حاضر تعداد ساکنان این کشور بیشتر شده است.
اردن تاوان حضور آوارگان سوری را می‌دهد
به گزارش ایسنا، به نقل از النشره، عبدالله دوم، پادشاه اردن تأکید کرد: اردن در طول چند سال گذشته با بحران‌های متعددی مواجه شده است و به همین دلیل ما باید از مردم کشورمان حمایت کنیم و صدای اعتدال برای دیگران باشیم. وی با اشاره به جنگ عراق و بهار عربی تأکید کرد که اردن بار زیادی را به دلیل جنگ و بی‌ثباتی بر دوش کشیده است و شهروندان اردنی بهای سنگینی به خاطر آن‌ها به ویژه در زمینه اقتصادی پرداخته‌اند و این بحران برای کشورهای مختلف منطقه و جهان امتداد می‌یابد.

عبدالله دوم همچنین اظهار داشت که جامعه جهانی مردم اردن را که تاوان حضور آوارگان سوری را در اردن پرداخت کرده‌اند، ناامید کرده است.  وی در ادامه افزود: مردم اردن مسئولیت حضور آوارگان سوری و دیگران را بر دوش کشیده‌اند و اکنون آوارگان ۲۰ درصد از ساکنان اردن را تشکیل می‌دهند و زندگی برای اردنی‌ها بسیار دشوار شده است. پادشاه اردن تصریح کرد: ای کاش جهان همدری و و درک بیشتری در برابر سختی‌هایی که با آن رو به رو هستیم، داشتند.
در همین راستا، عبدالله دوم قرار است فردا(پنجشنبه) به مسکو سفر و طی آن با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دیدار کند و در جریان این دیدار دو طرف به بررسی پرونده‌ها و تحولات منطقه می‌پردازند. پادشاه اردن، پوتین را " دوست شخصی و عزیز بیست ساله" توصیف کرد.