به روز شده در ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ - ۱۳:۳۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ساعت ۲۰:۰۰
کد مطلب : ۱۴۳۳۹۳
هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا؛ عبور سخت از لوکوموتیو

ذوب‌آهن اولین سه امتیاز آسیایی را گرفت

گروه ورزشي: تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان که نخستین دیدار خود در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا را با شکست پشت سر گذاشته بود در دومین هفته برابر نماینده ازبکستان به برتری رسید.
ذوب‌آهن اولین سه امتیاز آسیایی را گرفت
هفته دوم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در گروه دوم از ساعت ۱۶ امروز دوشنبه با دیدار تیم های ذوب آهن و لوکوموتیو ازبکستان در ورزشگاه فولادشهر آغاز شد که این بازی با برتری ۲ بر صفر شاگردان امیر قلعه نویی به پایان رسید. مرتضی تبریزی(۴۷) و حسینی(۹۲) برای ذوب آهن گل زدند. در نیمه اول این بازی هر چند ذوب آهن تلاش زیادی کرد تا به گل برسد اما این تیم مهمان بود که چند موقعیت خطرناک را روی دروازه میزبان اصفهانی خود ایجاد کرد و تا آستانه باز کردن دروازه حریف هم پیش رفت. 

ذوب آهن در نیمه اول بدون داشتن برنامه خاصی به سمت دروازه حریف ازبکستانی حمله کرد و هر چند اکثر دقایق بازی صاحب توپ بود اما موقعیت های خطرناک تیم لوکوموتیو بیشتر از شاگردان امیر قلعه نویی بود.
شروع نیمه دوم برای ذوب آهن هیجانی آغاز شد و مرتضی تبریزی در همان دو دقیقه اول با ضربه سر دروازه حریف را باز کرد تا شاگردان قلعه نویی به آنچه در نیمه اول می خواستند دست پیدا کنند. 

ذوبی ها که با یک گل گرفتن سه امتیاز را هم ارزشمند می دانستند با احتیاط بیشتری حمله کردند و سعی در حفظ استحکام دفاعی خود داشتند تا با همین یک گل سه امتیاز را کسب کنند. هر چند تیم ازبکستانی در نیمه دوم هم مثل ۴۵ دقیقه اول موقعیت های خوبی برای گلزنی داشت اما خط دفاع ذوب آهن عملکرد کم اشتباهی داشت و باعث شد این تیم نخستین سه امتیاز در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا را کسب کنند. 

درحالی که بازی وارد وقت های اضافه شده بود روی ارسال مهدی رجب زاده و اشتباه مدافع لوکوموتیو، حسینی برای دومین بار دروازه حریف را باز کرد. ذوب آهن در نخستین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا با نتیجه ۳ بر یک مغلوب تیم الدحیل قطر شده بود.