به روز شده در ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۴:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۰۲ ساعت ۱۵:۲۴
کد مطلب : ۱۴۳۵۲۰

اظهارات مهدي خزعلي درباره علت حبسش

گروه سياسي: مهدي خزعلي كه پس از درگذشت مادرش (همسر مرحوم آيت‌الله خزعلي) از زندان آزاد شده است در باره وضعيت حقوقی پرونده و علت حبس خود مي‌گويد: من خودم هم نمی‌دانم. در واقع به هیچ عنوان نباید در زندان باشم. گفتگوي او با سايت انصاف نيوز را بخوانيد:
اظهارات مهدي خزعلي درباره علت حبسش
در زندان به شما چه می‌گفتند و اتهام شما چیست؟
آن‌جا به من هیچ چیزی نمی‌گفتند. من تمام مدت در انفرادی بودم. نه صحبتی می‌شد نه چیزی می‌گفتند. من در اتاق عمل‌های متروک بالای بهداری اوین انفرادی بودم.
با بازپرس و بازجو هم صحبتی نکردید در این مدتی که بازداشت بودید؟
من نه بازپرس دیدم و نه بازجو. انفرادی سخت‌ترین شکنجه است.
پس درخواست مرخصی از سوی چه کسی داده شد؟ شما یا وکیلتان؟
مادرم تقاضا داشت که من را ببیند، بنده هم نامه نوشتم که مادر محتضر است و می‌خواهم مادر را ببینم که متاسفانه نشد و بعد از فوت مادر مرخصی داده شد. مادر مفصل هم با خانم رهبری و هم با خانم آقای لاریجانی صحبت کردند که من می‌خواهم بچه‌ام را ببینم اما متاسفانه چشمش بر در ماند و نتوانست بچه‌اش را ببیند.
با وجود این اقداماتی که مادرتان انجام دادند، با این درخواست موافقت نشد؟
نشد دیگر. بالاخره کمی با تاخیر انجام شد.
درباره‌ی پرونده‌تان به شما چه گفته‌اند؟ در حال حاضر برای پرونده‌ی تازه‌ای بازپرسی صورت گرفته؟ تعیین وقت دادگاه شده است؟ یا محکومیت سابق است؟
من در یک کلمه به شما بگویم که نمی‌دانم برای چی باید به زندان بروم. نه دادگاهی بوده است نه چیزی. این‌هایی که شما می‌گویید برای قدیم است و تمام شده. اگر ماده‌ی ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی اعمال شود، من ۵، ۶ ماهی هم اضافه در زندان بوده‌ام و طلبکار می‌شوم. به همین سادگی.
پیگیری دیگری انجام دادید؟
وکیلم مرتب پیگیری می‌کند ولی متاسفانه او را حتی به مجموعه‌ی دادسرای اوین راه نمی‌دهند که پیگیری اجرای احکام شود. اگر راهش بدهند، پیگیر هستیم. آقای مطهری و محمود صادقی نیز در مجلس پیگیری کرده‌اند. انشالله تمام شود و راحت شویم.
برچسب ها: مهدی خزعلی زندان