به روز شده در ۱۳۹۸/۰۱/۰۷ - ۰۲:۴۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۷ ساعت ۱۰:۰۷
کد مطلب : ۱۴۵۵۱۷
بسکتبال باشگاه‌های غرب آسیا؛

پتروشیمی بندرامام قهرمان آسيا شد

گروه ورزشی: تیم بسکتبال «پتروشیمی بندر امام» در سومین و آخرین بازی خود با پیروزی 83 بر 53 تیم قدرتمند الریاضی لبنان را شکست داد و قهرمان باشگاه های غرب آسیا شد.
پتروشیمی بندرامام قهرمان آسيا شد
به گزارش ایرنا، شاگردان «مهران شاهین طبع» شنبه شب در بیروت توانستند با غلبه بر مدافع عنوان قهرمانی، انتقام شکست فینال مسابقات سال گذشته را از رقیب لبنانی خود بگیرند.سرمربی تیم پتروشیمی در گفت و گو با ایرنا، زحمت و تلاش بازیکنان، حضور و تشویق تماشاچیان ایرانی مقیم بیروت و مدیریت شایسته باشگاه را به عنوان عوامل به دست آمدن این موفقیت ذکر کرد.وی گفت، پس از سختی هایی که در یکی دو فصل گذشته داشتیم با یاری خدا توانستیم در این تورنمنت نتیجه لازم را بگیریم و برای سال 97 آماده شویم.نتایج کوارترهای اول تا چهارم عبارت بود از: 24-23 ، 45-31، 68-42 و 83-53
تماشاچیان لبنانی بهت زده از نتیجه حاصل شده، با حسرت دیدن قهرمانی دوباره تیم شان، سالن را ترک کردند تا جام بر دستان حامد حدادی و دیگر ستارگان ایرانی بالا رفته و پرچم جمهوری اسلامی ایران به اهتزاز درآید.
الریاضی از قدرتمندترین تیم های آسیا است اما در مسابقه برابر نماینده ایران، «علی حیدر»، «امیر سعود» و «جان عبدالنور» ستارگان ملی پوش تیم الریاضی هم کاری از دستشان برنیامد و با 30 اختلاف امتیاز بازی را به نماینده ایران واگذار کردند.امیر سعود ملی پوش الریاضی لبنان در گفت و گو با ایرنا، مصدومیت دو بازیکن اصلی را یکی از دلایل شکست تیم شان عنوان کرد.او بازی خوب و هماهنگ آسمان خراشان پتروشیمی را ستود و آن ها را مستحق پیروزی دانست.تمام جرودی از مسئولان باشگاه الریاضی نیز در مصاحبه با ایرنا گفت: آنچه که ما را ناراحت می کند شکست نیست، بلکه نحوه بازی است که بچه های ما ارائه دادند، و اصلا در حد نام تیم ما نبود. باخت اشکالی ندارد اما اینکه در برابر تماشاچیان متعصب و در زمین خودمان با 30 امتیاز اختلاف شکست خوردیم، یعنی درست ظاهر نشدیم. باید اشتباهاتمان را بپذیریم.وی افزود: تیم ایرانی بسیار خوب بازی کرد و شایسته قهرمانی بود.جرودی، حامد حدادی را بهترین بازیکن پتروشیمی و محور این تیم توصیف کرد و اظهار داشت: من به امتیازات نگاه نمی کنم، بلکه نقش و رهبری او را در تیم مد نظر دارم و تحسین می کنم. حدادی بازیکن بسیار بزرگی است. وی ستاره و افتخار بسکتبال آسیاست و این از خوشبختی تیم پتروشیمی است که او را در اختیار دارد.میثم میرزایی نیز پس از این برد دلچسب به خبرنگار ایرنا در بیروت گفت: ما در بازی های آسیا که مقابل الریاضی شکست خوردیم با بچه ها هم قسم شدیم که آنها را شکست دهیم. ما خیلی خوب دفاع کردیم و این نقطه قوت ما بود.پتروشیمی در دو بازی قبلی خود به ترتیب رام الله فلسطین و الجیش سوریه را نیز شکست داده بود.