به روز شده در ۱۳۹۸/۰۲/۰۱ - ۱۰:۴۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۷ ساعت ۱۵:۴۶
کد مطلب : ۱۴۵۵۳۰
از شایعه ازدواج سحر دولتشاهی تا منقلب شدن سحر قریشی

حاشیه‌سازان هنري ۹۶ چه کسانی بودند؟

گروه فرهنگی: سال ۹۶ هم مثل هرسال پر بود از خبر‌های داغ و حاشیه‌سازی‌های زیاد برای هنرمندانی بود که گاهی سکوت کردند و گاهی جوابی به این شایعات دادند. در میان خبر‌های نادرست برخی اخبار هم تصادفاً درست از آب درمی‌آمدند و تا مدت‌ها مردم را درگیر خود کردند.
حاشیه‌سازان هنري ۹۶ چه کسانی بودند؟
به طور متوسط هر ماه یک خبر نادرست معمولاً از هنرمندان در فضای مجازی منتشر می‌شود. با توجه به اینکه فضا‌های مجازی این روز‌ها بخش بزرگی از زندگی مردم را در برگرفته تأثیر این خبر‌ها می‌تواند گاهی بسیار ناخوشایند باشد.اما در میان همه اخبار و شایعات شنیده شده برخی افراد بودند که خبر‌های منتشر شده از آن‌ها سنگین‌تر بود و حتی تا پایان سال هم ادامه‌دار شد.
تتلو
یکی از کسانی که سال گذشته بسیار خبر ساز شد خواننده زیرزمینی سابق امیرحسین مقصود لو ملقب به تتلو بود. او در حالی که تا چند سال پیش آهنگ‌هایش را زیرزمینی منتشر می‌کرد و همواره ظاهر و پوشش‌های عجیب داشت و در ترانه‌هایش از کلمات نادرست بهره می‌برد، بعد از اتفاقاتی که برایش افتاد ناگهان تغییر رویه داد و راه تندتری را در پیش گرفت. از شایعه ازدواج تا خوشحالی از مرگ هموطن
 
یکی از برخوردهایی که در افکار عمومی ناپسند جلوه کرد، توهین او به دختربچه ۷ ساله پارس‌آبادی بود که به دلیل هجوم وحشیانه مرد مریضی از دنیا رفت.  در حالی که تمام ایران از اندوه این کودک در عذاب بود و خانواده او عزادار بودند به خودش اجازه داد به کودک بی‌گناهی که هنوز به سن تکلیف نرسیده بود، برچسب بدحجابی بزند.این‌گونه رفتار‌های بیمارگونه او تمامی نداشت تا زمان سقوط هواپیمای تهران یاسوج که به لحن بسیار زننده‌ای مرگ هم‌وطنان را مایه خوشحالی خود دانست. او در آخرین حرکت غیرقابل دفاع خود در پایان سال ۹۶ درخواست ازدواجی در صفحه رسمی اینستاگرام یک بازیگر خارجی مطرح کرد. به نظر می‌رسد او با این کار‌ها دنبال مطرح‌شدن و تیتر روز بودن است.

سحر دولتشاهی
مرداد ماه سال گذشته همایون شجریان و سهراب پورناظری با همکاری هم کنسرت نمایشی را در فضای باز کاخ سعدآباد روی صحنه بردند که با استقبال بی‌سابقه‌ای روبه رو شد. پس از پایان این نمایش به فاصله کوتاهی شایعه‌ای در فضای مجازی دست به دست چرخید که سحر دولتشاهی از بازیگران این نمایش با همایون شجریان ازدواج کرده‌ است. داغی این خبر تا جایی رسید که تیتر اول خبر‌های روز شد و تا مدت‌ها همه پیگیر این اتفاق بودند. در نهایت با سکوت خبری هر دو طرف ماجرا این موضوع در حد شایعه باقی ماند و هرگز نه تائید شد و نه تکذیب.
 
از شایعه ازدواج تا خوشحالی از مرگ هموطن
 
لیلا حاتمی
از دیگر چهره‌های خبرساز سال گذشته بازیگر سینمای ایران لیلا حاتمی بود. او در ماه‌های پایانی سال زمانی که در کنفرانس خبری فیلمی در برلین شرکت کرده بود برای اولین بار لب به سخنرانی سیاسی گشود و به دفاع از مردمی پرداخت که در ایران دست به اعتراضاتی زده بودند. او بعد از این سخنرانی با هجوم توهین‌ها و مخالفت‌ها زیادی رو به رو شد و البته او هم با سکوت در مقابل این حرف‌ها تقریباً به ماجرا خاتمه داد. اما افرادی، چون تهمینه میلانی سکوت نکردند و دفاع خود را از او اعلام کردند.
 
از شایعه ازدواج تا خوشحالی از مرگ هموطن
 
بهاره رهنما
از دیگر چهره‌های خبرساز سال گذشته بود. او در حالی که از پیمان قاسم خانی همسر و پدر تنها دخترش جدا شده بود، مدتی در تبلیغات یک شرکت آرایشی کار می‌کرد که ناگهان اعلام کرد او و مدیر این شرکت باهم ازدواج کرده‌اند. خبرسازی‌های ازدواج او به این دلیل بود که او بسیار آشکار مراسم عروسی برگزار کرد و به نوعی با به اشتراک گذاشتن آن تمام مردم را در زندگی خصوصی اش شریک کرد. او بعد از آن هم به هر مناسبتی با انتشار تصاویر خود و همسر جدیدش زندگی اش را با همه شریک شد.
 از شایعه ازدواج تا خوشحالی از مرگ هموطن
 
رهنما در روز ولنتاین عکسی از خود و همسرش در یک رستوران در میان انبوهی از گل و شمع و بادکنک قرمز برای مردم به اشتراک گذاشت. این جنجال و سرو صدا درباره مراسم ازدواج او نه تنها ناراحتش نکرد بلکه از کار خود دفاع کرد و گفت: از اینکه این‌گونه رفتار کرده احساس رضایت دارد. او بعد از این ازدواج حدود ۴۰ کیلو خود را لاغر کرد و بار دیگر سوژه رسانه‌ها شد.
 
 
سحر قریشی
یکی دیگر از چهره‌های جنجالی امسال سحر قریشی بود که وقتی تعداد زیادی از بانوان ایرانی در اعتراض به حق حضور خود در ورزشگاه‌ها اعتراض کردند اعلام کرد «چرا فوتبال را دوست دارم و فوتبال نگاه می‌کنم اماعلاقمند نیستم برای تماشای بازی به زمین فوتبال بروم. دوست ندارم بروم استادیوم. از اینکه کنار تعداد زیادی آقا قرار بگیرم منقلب میشم، احساس امنیتم رو از دست می‌دهم. کاملاً موافقم که اجازه نمی‌دهند خانم‌ها به استادیوم بروند.»
 
از شایعه ازدواج تا خوشحالی از مرگ هموطن
سحر قریشی که بیش از این در سال‌های گذشته حاشیه‌سازی‌های فراوانی داشت، با این موضع خود را مقابل بسیاری از زنان هنرپیشه و اهل هنر ایران دید که هر کدام به نوعی نسبت به گفته‌های او واکنش نشان دادند.

 رضا رشید پور
این مجری تلویزیون در برنامه‌ای که صبح‌ها به صورت زنده روی آنتن می‌رود در طی سال گذشته سرو صدا‌های زیادی برپا کرد. او برای هر اتفاقی که در مملکت افتاد نظراتی تند ارائه کرد و گاهی با مهمانان برنامه‌هایش بگومگو‌های صریح و پر انتقادی داشت. در کنار همه این‌ها زمانی که اعلام شد او برای مصاحبه زنده با رئیس‌جمهوری انتخاب شده موج انتقاد‌ها به سوی او سرازیر شد.
 
 از شایعه ازدواج تا خوشحالی از مرگ هموطن
 
خیلی‌ها او را در سطح چنین گفتگویی نمی‌دانستند و معتقد بودند او باید به برنامه دم دستی تلویزیون بپردازد نه چالش با رئیس‌جمهور. هنوز داغ این موضوع آرام نشده بود که نام او برای برنامه زنده دیگری اعلام شد.در حالی که قرار بود مهران مدیری مجری برنامه زنده هفت در زمان جشنواره فجر باشد این شانس دوباره نصیب رشید پور شد و باز صدای اعتراض‌ها را بلند کرد و این ماجرا زمان به اوج خود رسید که او مجری برنامه اختتامیه جشنواره هم شد و این آخرین تیر ترکش او برای حضور در برنامه‌های زنده بود.

ناصر محمدخانی
چهره جنجالی دیگری که سال گذشته تیتر اخبار شد فوتبالیست سابق با پرونده جنایی‌ای بود که با ازدواج سومش سر و صدای زیادی درست کرد. انتشار تصاویر ازدواج ناصرمحمدخانی برای بار سوم باعث شد نام ناصر محمدخانی سر زبان‌ها بیفتد و ماجرای شهلا جاهد دوباره و دوباره جستجو شود.
 
از شایعه ازدواج تا خوشحالی از مرگ هموطن
 
مهران مدیری
از زمانی که برنامه دوره‌امی شروع به کار کرد این کارگردان و مجری برنامه مورد هجوم زیادی قرار گرفت. از روز اول صدای اعتراض‌ها مدام بلند می‌شد و نوع شوخی‌های او مورد انتقاد قرار می‌گرفت. او در سه دوره ساخت این برنامه که هر بار حضور خودش در استندآپ‌ها زیادتر می‌شد حرف‌های تندتری علیه دولت می‌زد و این موضوع باعث شد او را به پشت گرمی به شخص یا اشخاصی متهم کنند که انقدر راحت می‌تواند هر حرفی را به دولت بزند.
 
از شایعه ازدواج تا خوشحالی از مرگ هموطن
 
مهران مدیری که همواره در مظان اتهام بوده در برنامه هفت رشید پور حاضر شد و به تمام این اتهام‌ها پاسخ داد و وابستگی خود را به هر دستگاه و گروهی تکذیب کرد. اما این موضوع باعث نشد که مخالفان او همچنان او را نقد نکنند.
 
احمد نجفی
او که از بازیگران قدیمی سینما و تلویزیون است. در دولت قبل در شمار حلقه نزدیکان رئیس جمهور درآمد و دوش به دوش او و تیمش در بسیاری از محفل‌ها حاضر شد. در ماجرای تغییر برنامه اکران فیلمش زبان به توهین گشود و تهدید کرد که مقر شورای صنفی نمایش را گل خواهد گرفت. او بعد از چند سال در برنامه دورهمی مهران مدیری حاضر شد و به طرز بسیار عجیبی تمام حضورش در دولت قبلی را انکار کرد و بعد از آن با حرکت عجیب دیگری با یک ظرف گل به در خانه سینما رفت آنجا را گل گرفت.
 
از شایعه ازدواج تا خوشحالی از مرگ هموطن