به روز شده در ۱۳۹۷/۰۷/۰۳ - ۰۹:۰۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۰۳ ساعت ۱۴:۱۱
کد مطلب : ۱۴۵۸۰۴
یك فعال سیاسی اصلاح‌طلب:

برخی معترضان حجاب، به حجاب اعتقاد دارند

برخی معترضان حجاب، به حجاب اعتقاد دارند
گروه سیاسی: یك فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به این سوال که باتوجه به اعتراضاتی در دی ماه گذشته شکل گرفت ایجاد گفت‌وگوی ملی در این برهه از زمان چقدر ضرورت دارد، گفت: گفت‌وگو اگر منجر به نتیجه‌ای نشود کاربردی ندارد، اتفاقات دی ماه و پیام مردم این بود که کشور از شرایط بحرانی بیرون بیاید.
عبدالله ناصری افزود: افرادی که در اعتراضات شرکت کردند تقاضاهای مختلفی همچون آزادی سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، معیشتی و اقتصادی داشتند که باید به این موارد پاسخ داده شود. لازم است یک اراده کلان برای ایجاد تفاهم ملی شکل بگیرد و لازمه این کار این است افراد فارغ از گرایش‌های سیاسی خودشان جبهه‌ای تشکیل دهند تا از این شرایط بحرانی خارج شویم.
وی با بیان اینکه تشکیل جبهه تفاهم ملی حتمی است و اگر در عرصه داخلی پذیرفته شود برای این کار باید فارغ از گرایش‌های سیاسی قدم برداشت، عنوان کرد: باید شرایط در داخل کشور به گونه‌ای مدیریت شود که جریانات سیاسی بدون در نظر گرفتن گرایش‌های سیاسی ضمن حفظ هویت خود بتوانند دست به دست هم بدهند تا مشکلات موجود که نشانه‌هایش روشن و گویا است، مرتفع شود.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: معتقدم بسیاری از معترضان حجاب، به حجاب اعتقاد دارند و صرفا می‌خواهند پیام سیاسی خود را برسانند. گروه‌های رادیکال از ابتدای انقلاب هیچ‌گاه نمی‌خواستند کشور روی مدار صلح و گفت‌وگو قرار بگیرد، تفاهم و گفت‌وگوی ملی بین جریان‌های حاکمیتی، مجلس، نهادها و سایر گروه‌های سیاسی باید شکل بگیرد. مهم‌ترین گفت‌وگوی که باید شکل بگیرد، گفت و شنود بین حاکمیت و جامعه مدنی است که یک شرایط بسیار جدیدی را برای کشور رقم می‌زند. با شکل‌گیری این گفتمان مردم امیدوار خواهند شد که بعد از گذشت ۴۰ سال کشور وارد فضای سیاسی تازه‌ای شده است.
وی خاطرنشان کرد: معتقدم ۲۹ اردیبهشت جامعه به حاکمیت و نظام برای چندمین بار اعتماد کرد و اگر این امر مورد توجه دستگاه‌ها قرار نگیرد این سرمایه عظیم اجتماعی به سمت و سوی دیگری خواهد رفت که مدیریت آن سخت خواهد بود. باید کاری کنیم که جامعه و حاکمیت به گفتمان‌های مدنی اعتماد پیدا کنند، هنگام انتخابات سرمایه عظیمی به میدان آمدند که خود معنا و مفهومی داشت اما اگر نتوانیم به مطالبات این قشر پاسخ دهیم قطعاً با مشکل روبه‌رو خواهیم شد.
ناصری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه قوای سه‌گانه باید در سال ۹۷ چه اولویت‌هایی را مدنظر قرار دهند، عنوان کرد: قوه قضاییه، مجریه و مقننه در سال ۹۷ با توجه به شرایطی که در کشور وجود دارد و همچنین شرایط منطقه‌ای باید زمینه‌های گفت‌وگو و تفاهم ملی را فراهم کنند.تا گفت‌وگوی ملی صورت نگیرد ما هیچ‌گاه در حوزه‌های اقتصادی و سیاسی شاهد پیشرفتی نخواهیم بود برای اینکه اتفاق خاصی صورت گیرد و جامعه از شرایط سخت اقتصادی که وجود دارد رهایی یابد ما باید جبهه تفاهم ملی را تشکیل دهیم.
مرجع : ایلنا

بورامینی از همدان(pooramini)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷/۰۱/۰۳ ۱۸:۳۱
اقای ناصری بنده مدتی است قصد دارم در
زمان خود درستون الو ارمان روزنامه ارمان از زبان یک شهروند عادی منعکس کنم و هنوز فرصت انرا بیدا نکرده ام امیدوارم مطلب مورد نظر انعکاس مطلوب مورد انتظار را داشته باشد قبلا هم عرض کنم مدت شش سال است که در همان جریده گاهی به طرفداری از اصلاح طلبان قلم زده ام ومنفعت شخصی هم در بر نداشته ببینید برای مثال شما میگویید بسیاری حجاب را قبول دارند ومقصودشان بیام سیاسی است با این نظر موافقم ... ادامه (358967)
بورامینی از همدان(pooramini)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷/۰۱/۰۳ ۱۸:۳۷
...ادامه حتی فراتر ازان با یقین می خواهم بگویم بسیاری دیگر نیز هستند هر چند از مرز های حجاب وعفاف عبور میکنند با این وصف نادم هم هستند و اگر توفیق یابند از کرده خود برمی گردند... ادامه (358968)
بورامینی (محمدی)از همدان (pooramini)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷/۰۱/۰۳ ۱۸:۵۸
....می گویید تفاهم وگفتگوی ملی بین جریان های حاکمیتی ومجلس ونهاد ها وسایر گروه های سیاسی شکل بگیرد ببینید این درخواست باید بدون بیش شرط باشد بدین معنا که شما ابتدا لازم است اصل قضیه را ببذیریدشما میخواهید با جریان حاکمیتی هم مفاهمه کنید چگونه است برهان ومنطق اقتضا نمیکند اصل قضیه را ببذیرید بر اساس رابطه ملت - دولت صحبت میکنم (بر خلاف نظر حاتمی کیا)مستقلم چون عقیده دارم جمهوری اسلامی نیز مستقل است و با این فرض با حاکمیت ارتباط عاطفی برقرار میکنم نظرات اصلاحی وانتقادی خود را هم دارم با تشکر (358969)