به روز شده در ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۰:۱۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۱۷ ساعت ۱۵:۵۹
کد مطلب : ۱۴۶۶۳۵
نقد فیلم لونه زنبور؛

لونه زنبور فیلمی برای خنداندن و دیگر هیچ

گروه فرهنگی: فیلم سینمایی "لونه زنبور" به نویسندگی و کارگردانی "برزو نیک نژاد" از جمله آثار سینمای ایران بود که امسال شانس حضور در اکران نوروزی را به دست آورد و توانست در تعطیلات رقمی معادل ۳،۷۶۷،۴۲۰،۰۰۰ را از آن خود نماید.
لونه زنبور فیلمی برای خنداندن و دیگر هیچ
به گزارش میزان،این فیلم در میان هفت فیلم اکران نوروز ۹۷ توانست با فروش ذکر شده رتبه چهارم جدول را به دست بیاورد و تا بعد مصادره، به وقت شام و لاتاری چهارمین پرفروش نوروز امسال باشد. البته با توجه به مضمون کمدی و همچنین حضور بازیگران با سابقه کمدی انتظار موفقیتی بیشتر از این برای لونه زنبور می‌رفت، اما این موفقیت حاصل نشد."پژمان جمشیدی" که این روز‌ها کم کم به یکی از بازیگران گیشه سینما تبدیل شده در کنار زوج خود محسن کیایی ظاهر شده است. کیایی پیش از این حضور موفق خود در آثار کمدی را ثابت کرده و این زوج بازی نسبتاً مطلوبی را ارائه داده اند.
///////////////////////////آنچه بیش از همه از فیلم "لونه زنبور" فیلمی متوسط می‌سازد ساختار اثر است که همچون فیلم قبلی نیک نژاد به نام زاپاس بیش از آنچه فیلم باشد یک قسمت از سریالی نوروزی است. نیک نژاد به شدت در ساخت سریال موفق است، اما همچنان سینمای شخصی خود را نساخته است.فیلمنامه یکی از بزرگترین مشکلات لونه زنبور است. این فیلم مخاطب را در تمامی لحظات فیلم می‌خنداند، اما آنچه اتفاق نمی‌افتد داستان است. همه چیز پراکنده است و تنها تماشاگر غرق در شوخی خنده می‌شود. خنده‌ای که بعد از فیلم کاملاً از بین رفته و به یک تفریح یک ساعته مبدل می‌شود.
///////////////////////////
البته این را هم فراموش نکنیم که لونه زنبور به هر قیمتی نمی‌خنداند و این نکته را می‌توان در مقایسه با سایر آثار کمدی نقطه قوت بسیار مهمی دانست. نقطه قوتی که همواره می‌توان از آن به عنوان یک اتفاق بسیار مثبت یاد کرد.نیک نژاد در دومین گام سینمایی خود بار دیگر در بخش مفرح سینما موفق بوده، اما همچنان با این مدیوم غریبه است. مدیومی که انگار باید باز هم منتظر ماند تا دید آیا نیک نژاد می‌تواند در خلق درامی سینمایی با تمامی نقاط عطفش موفق باشد یا نه.
برچسب ها: فیلم لونه زنبور