به روز شده در ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۱۹:۱۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ ساعت ۱۲:۱۱
کد مطلب : ۱۴۷۲۱۰

خبر فرار بشار اسد به تهران تكذيب شد

گروه بين‌الملل: يك خبرگزاري روسي، به نقل از یک منبع مسئول، گزارشهای منتشر شده در برخی رسانه‌ها مبنی بر سفر «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه و خانواده‌اش به تهران را رد کرده است.
بشار اسد در حال بازديد از منطقه ويران شده غوطه شرقي
بشار اسد در حال بازديد از منطقه ويران شده غوطه شرقي
این منبع به خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه گفت: «این گزارش‌ها کاملا بی‌اساس هستند.» شایعه فرار بشار اسد به تهران همزمان با تقویت شدن حمله نظامی احتمالی آمریکا به سوریه در حالی مطرح شده است که وی روز گذشته با خانواده‌های ربوده‌شدگان در شهر «دوما» واقع در غوطه شرقی دمشق دیدار کرد. پس از انتشار گزارش‌ها و تصاویری از آنچه شورشیان سوری «حملات شیمیایی» مرگبار توسط دولت، به دوما در غوطه شرقي ادعا کرده‌اند، رئیس‌جمهوری آمریکا در مورد برخورد نظامی احتمالی هشدار داد. دمشق و نیز متحدان اصلی آن مسکو و تهران اتهام‌ها در مورد حملات شیمیایی را رد کرده‌اند.

گفتني انكه، منطقه ويران شده غوطه شرقي در حومه دمشق كه پس از بمباران‌هاي مداوم 2 ماه اخير تاكنون، و تخليه بيش از 120 هزار ساكنان آن به دست نيروهاي سوري و روسي افتاده است. در اين بمباران‌ها بالغ بر 1700 غيرنظامي جان خود را از دست داده‌اند. در حمله شيميايي به دوما نيز دهها نفر بر اثر گازهاي سمي كشته شدند.