به روز شده در ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۷:۲۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ ساعت ۱۶:۵۴
کد مطلب : ۱۴۷۲۵۲
بازیگران بیکار هیچ کدام نمی‌توانند امرار معاش کنند

اکثر هنرمندان پیشکسوت درگیر بیماری هستند

گروه فرهنگی: بازیگر راه آبی ابریشم گفت: اکثر هنرمندان پیشکسوت درگیر بیماری هستند و درصد بالایی از آنها هنوز بعد از سالیان سال کار اجاره نشین هستند. برای بازیگر باید کار باشد تا بتواند امرار معاش کند.
اکثر هنرمندان پیشکسوت درگیر بیماری هستند
محمدعلی ساربان بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در گفت‌وگو بامیزان، درخصوص فعالیت های اخیر خود در عرصه بازیگری گفت: در حال حاضر در خانه نشسته ام و هیچ کاری نیست که در آن به ایفای نقش بپردازم.وی در همین راستا ادامه داد: من در این سن سرشار از انرژی هستم و با تمام وجود برای بازیگری آماده ام اما هنوز خبری نیست و هیچ پیشنهادی برای تئاتر و تصویر نشده است. البته در ماه اول سال معمولاً تولیدات کم بوده و پیشنهادات کمرنگ می شود.بازیگر فیلم "راه آبی ابریشم" درباره دلیل کم کاری اکثر بازیگران با تجربه تاکید کرد: در کل تعداد بازیگر نسبت به قبل بسیار بیشتر شده و در عوض تولیدات خیلی کم شده است. تولیدات بلند و طولانی مدت می تواند بسیاری از بازیگران خوب ما را مشغول کند. در حال حاضر جمال شورجه برای ساخت فیلم جدید خود در قاهره مصر به سر می برد و مطمئنم بعد از بازگشت و شروع پروژه موسی (ع) بسیاری از بازیگران ما سر کار خواهند رفت. 
حاضر نیستم برای گرفتن نقش به میهمانی شبانه بروم/جمال شورجه فیلم جدیدش را در مصر می‌سازد/برخی بازیگران فکر می کنند که مردم به آنها بدهکارند/زندگی اکثر پیشکسوتان دچار بحران مالی شده است/////////////////////////////چهارشنبه
وی درباره عدم حضور مستمر خود در سینما اضافه کرد: من آخرین بار در فیلم "هجوم" در گروه هنر و تجربه جلوی دوربین رفتم اما در کل بیشتر بازیگر تئاتر هستم. به طور کلی با اینکه اکثر آثار سینمایی من به خوبی دیده شده اما سینما به شدت درگیر سفارشها، میهمانی های شبانه و رابطه ها شده است. من اهل میهمانی شبانه نیستم که بخواهم از آن طریق نقش به دست بیاورم.بازیگر سریال "سربداران" وجود حس شهرت طلبی در اکثر بازیگران جوان افزود: از نظر من شهرت در حد متعادل خود چیز بدی نیست. به عنوان مثال فضای مجازی این روزها باب شده که تا حدودی در بخش های تبلیغاتی خوب است اما در کل به سینمای ایران کمک شایانی نمی شود. من دیگر دغدغه دیده شدن و شناخته شدن ندارم بلکه دغدغه رسیدن به یک نقش و اعتلای هنر از طریق بازیگری درون من وجود دارد.
حاضر نیستم برای گرفتن نقش به میهمانی شبانه بروم/جمال شورجه فیلم جدیدش را در مصر می‌سازد/برخی بازیگران فکر می کنند که مردم به آنها بدهکارند/زندگی اکثر پیشکسوتان دچار بحران مالی شده است/////////////////////////////چهارشنبهوی درباره جایگاه واقعی یک هنرمند در جامعه تاکید کرد: برای من در عرصه بازیگری احترام به مردم مهم است. احترامی که بدون شک احترام متقابل خواهد آورد. به قول علی نصیریان برخی بازیگران فکر می کنند که همه مردم به آنها بدهکار هستند و همه باید به آنها احترام بگذارند در صورتی که به هیچ وجه این طور نیست. کار ما به عنوان بازیگر یک شغل است و قرار نیست چون بازیگر هستیم همه جلوی ما تعظیم کنند. هیچکس به ما مدیون نیست زیرا ما موظفیم که کارمان را آن هم به بهترین نحو انجام دهیم.ساربان با اشاره به وضعیت امرار معاش بازیگران پیشکسوت خاطرنشان کرد: متاسفانه این روزها با این هزینه های سنگین وضعیت بازیگران پیشکسوت بحرانی است. اکثر هنرمندان پیشکسوت درگیر بیماری هستند و درصد بالایی از آنها هنوز بعد از سالیان سال کار اجاره نشین هستند. برای بازیگر باید کار باشد تا بتواند امرار معاش کند.
برچسب ها: هنرمند پيشکسوت