به روز شده در ۱۳۹۸/۰۱/۰۴ - ۱۵:۵۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۵ ساعت ۱۳:۱۷
کد مطلب : ۱۴۷۴۳۱

فیلم‌های خارجی در جشنواره جهانی فجر

گروه فرهنگ و هنر: سه فیلم خارجی در پخش «نمایش‌های ویژه: دنیای ما» در جشنواره جهانی فیلم فجر نمایش داده می‌شوند.
فیلم‌های خارجی در جشنواره جهانی فجر
امسال بخشی با نام «نمایش‌های ویژه: دنیای ما» در این دوره از جشنواره جهانی فیلم فجر درنظر گرفته شده است که در این بخش سه فیلم «شور متحد»، «نادیده» و «زندگی در گذشته پیش رو» به نمایش درمی آید.فیلم «شور متحد» به کارگردانی فردریک اوبورتین محصول سال 2014 فرانسه است. فردریک اوبورتین در چهارم ژوئن 1962 در مارسی فرانسه به دنیا آمد. او به‌عنوان دستیار کارگردان و کارگردان مشغول به فعالیت بوده است و ازجمله فیلم‌هایش می‌توان به «مردی با نقاب آهنین» ، «پل»  و «پاریس، دوستت دارم» اشاره کرد.«شور متحد» ماجرای گروهی از جوانان مستقل و پرشور اروپایی است که برای جامه عمل پوشاندن به یک پروژه جاه‌طلبانه گرد هم آمدند؛ فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا). 

این فیلم قصه ژول ریمه، ژائو هاوه‌لانژ و سپ بلاتر است که به ندای قلب و احساس خود گوش دادند، شک و تردید را کنار گذاشتند و با موانع و سختی‌ها جنگیدند تا درنهایت رویای جام جهانی را به واقعیت بدل کردند.«نادیده» به کارگردانی نیکولاس پوئنزو محصول آرژانتین، فرانسه، شیلی در سال 2017 است.نیکولاس پوئنزو فعالیت حرفه‌ای خود به‌عنوان کارگردان را با ساخت آگهی‌های تبلیغاتی برای برندهای معتبر بین‌المللی آغاز کرد. به موازات کارگردانی، نیکولاس به‌عنوان مدیر فیلمبرداری نیز فعالیت دارد و توانسته در این زمینه به شهرت زیادی دست یابد. او برای فیلمبرداری فیلم «پزشک آلمانی» جایزه انجمن منتقدان فیلم آرژانتین (Condor) را به دست آورده است.

فیلم «نادیده» بخشی از زندگی پرفراز و نشیب یک زوج را تصویر می کند. یک زن باردار به همراه به همراه همسر دورگه‌اش از کمپ پناهندگان فرار می‌کنند و در سفر پرزحمتشان به سمت جنوب از سرزمین‌های مرتفع بولیوی که اکنون تحت کنترل گروه‌های خون‌خوار شبه‌نظامی به ویرانه بدل شده‌اند، عبور می‌کند. آن‌دو در این مسیر با رویز مواجه می‌شوند؛ یک عکاس 50 ساله که خود مجروح جنگی است و تصمیم می‌گیرد آنها را از میدان جنگ نجات دهد تا بدین طریق آن‌چه را که از انسانیت در وجودش باقی مانده، دوباره زنده کند.«زندگی در گذشته پیش رو» به کارگردانی سوزان کوسرا دیگر فیلم این بخش و محصول آمریکا سال 2018 است.جف بریجز بازیگر برنده اسکار در این اثر تفکر اصیل درباره ماهیت وجودی و چالش‌های زیست‌محیطی را که با آنها دست‌به‌گریبان هستیم به تصویر کشیده است.

سوزان کوسرا کارگردان اثر از سال‌های جوانی در حوزه فیلم کار می‌کند. او ابتدا به عنوان دستیار فیلمبردار در پروژه‌ تولید فیلم‌های کوتاه آموزشی در مورد یخچال‌های طبیعی آتاباسکا همراه پدرش، دکتر ریچارد کوسرا، برای کمپانی فیلم دانشنامه بریتانیکا و بعدها به عنوان فیلمنامه‌نویس و کارگردان فیلم‌های مستند فعالیت می‌کرد. کوسرا مستند «جان زندگی» را با حضور ریچارد داوکینز کارگردانی، فیلمبرداری، تدوین و تهیه کرد که موفق به دریافت جایزه‌های مختلف شد و در سال 2015 هم فیلمبرداری «شیرفروش» را بر عهده داشت. آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنواره Info@Fajriff.com است. سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۹ تا ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ (۳۰ فروردین تا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷) به دبیری سیدرضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.
مرجع : ایسنا