به روز شده در ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۰۰:۵۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ ساعت ۱۹:۳۴
کد مطلب : ۱۴۷۷۱۸

اندروید P امکاناتی مشابه آیفون X خواهد داشت

گروه فناوری: آیفون X را می‌توان اوج سنت‌شکنی اپل دانست؛ دیگر خبری از کلید اصلی هوم مجهز به سنسور تشخیص اثر انگشت نبود. طراحی آیفون ده با صفحه نمایش کم‌حاشیه مزین شد و در بالای آن یک بریدگی یا اصطلاحا ناچ پیدا کرد. این‌ تغییرات تنها مربوط به طراحی گوشی نبود، بلکه همین ویژگی‌ها منجر به تولد قابلیت‌های جدید و اعمال تغییراتی در استفاده از سیری، مالتی تسکینگ و گرفتن اسکرین‌شات شد.
اندروید P امکاناتی مشابه آیفون X خواهد داشت
به تازگی اسکرین شاتی از نسخه پیش‌نمایش اندروید P لو رفته که نشان می‌دهد نسخه بعدی اندروید همانند آیفون X، در پایین صفحه یک نویگیشن بار وجود دارد.آیفون X را می‌توان اوج سنت‌شکنی اپل دانست؛ دیگر خبری از کلید اصلی هوم مجهز به سنسور تشخیص اثر انگشت نبود. طراحی آیفون ده با صفحه نمایش کم‌حاشیه مزین شد و در بالای آن یک بریدگی یا اصطلاحا ناچ پیدا کرد. این‌ تغییرات تنها مربوط به طراحی گوشی نبود، بلکه همین ویژگی‌ها منجر به تولد قابلیت‌های جدید و اعمال تغییراتی در استفاده از سیری، مالتی تسکینگ و گرفتن اسکرین‌شات شد.حالا در تازه‌ترین گزارش‌ها، خبرهایی منوط به بهره‌مندی نسخه جدید اندروید از ویژگی‌های مشابه آیفون X به گوش می‌رسد. بر اساس این گزارش‌ها، گوگل قصد دارد تا از جستچرهای شبیه به آیفون X در اندروید P استفاده کند.

به طور مثال، از اسکرین‌شات‌های لو رفته به نظر می‌رسد که نویگیشن بار همانند کارایی دکمه هوم به زیر صفحه می‌رود. نکته جالب اینجاست که بعد از لو رفتن این اسکرین شات (تصویر سمت چپ)، گوگل این تصویر را پاک و ادیت‌هایی در آن اعمال کرد که در سمت راست می‌توانید ببینید. اگر این گمانه‌زنی‌ها از اندروید جدید درست از آب درآیند، شکی نیست در نسخه بعدی اندروید شاهد شباهت بعضی از عملکردهای مشابه همین اسکرین شات با آیفون X باشیمونسخه پیش‌نمایش اندروید P در حال حاضر در دست توسعه‌دهندگان است و احتمالا نسخه نهایی آن تا آخر سال میلادی عرضه نمی‌شود. حال برای مطمئن شدن بعضی از ویژگی‌های اندروید جدید باید منتظر خبرهای بیشتری بمانیم.
مرجع : تیک
برچسب ها: اندروید آیفونX