به روز شده در ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۷:۲۲
 
۳
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ ساعت ۱۰:۳۴
کد مطلب : ۱۴۷۷۷۴
محمد درویش: واقعاً کار کردن در ایران سخت شده است

ماجرای کاوه مدنی امید متخصصان برای بازگشت به کشور را کاست

گروه جامعه: یک فعال محیط‌ زیست ایران در واکنش به استعفای کاوه مدنی از سازمان محیط‌ زیست می‌گوید: «عمق ناراحت‌کننده بودن این اتفاق را وقتی بهتر متوجه می‌شویم که بدانیم ما در حوزه محیط‌ زیست به‌شدت از کمبود تخصص رنج می‌بریم و حضور تک‌تک کسانی که بتوانند به ما کمک کنند لازم و ضروری است.»
ماجرای کاوه مدنی امید متخصصان برای بازگشت به کشور را کاست
روز گذشته خبر رسید که کاوه مدنی معاون بین‌الملل، نوآوری و مشارکت فرهنگی - اجتماعی سازمان حفاظت محیط‌ زیست، در حالی که خارج از کشور بوده،‌ استعفایش را به رئیس سازمان داده و کلانتری هم با این استعفا موافقت کرده است. کاوه مدنی  26 شهریور سال 96 در حالی که یکی از اساتید امپریال کالج لندن بود، دعوت سازمان محیط‌زیست را پذیرفت و به ایران آمد اما از همان اوایل پذیرش مسئولیتش، حاشیه‌های زیادی برایش به وجود آمد،‌ حتی زمانی که سیر بازداشت فعالان محیط‌زیست شروع شده بود،‌ گفته شد که او هم بازداشت شده است.خبری که اگرچه دلایل محکمی برایش وجود داشت اما هیچ وقت تائید یا رد نشد.این بحران تازه تمام شده بود که رسانه‌های اصولگرا با انتشار تصاویر شخصی او، باز هم دست به حاشیه‌سازی برایش زدند تا اینکه امروز خبر رسید او استعفا داده و احتمالاً به کشور برنمی‌کردد.

محمد درویش که یکی از فعالان شناخته شده حوزه محیط‌ زیست است که در دولت قبل هم معاون مشارکت‌های مردمی سازمان حمایت محیط‌ زیست بود،‌ درباره این اتفاق می‌گوید: «اصلاً اتفاق خوبی نیفتاده است. این موضوع باعث شد که امید برای مشارکت متخصصان در مقوله محیط‌ زیست به‌شدت کاهش پیدا کند، مخصوصاً متخصصانی که خارج از کشور هستند و در طول هفت ماه گذشته مشغول رصد کردن نحوه برخورد با آقای مدنی بودند.»

او ادامه می‌دهد: «این ناامیدی و بی‌اعتمادی باعث می‌شود که اندوخته‌های تخصصی کشورمان که خیلی‌هایشان در کشورهای خارجی تحصیل کرده‌اند و جایگاه علمی بالایی دارند،  این پیام را دریافت کنند که در ایران نمی‌شود کاری کرد.» درویش می‌گوید: «عمق ناراحت کننده بودن این اتفاق را وقتی بهتر متوجه می‌شویم که بدانیم ما در حوزه محیط‌ زیست به‌شدت از کمبود تخصص رنج می‌بریم و حضور تک‌تک کسانی که بتوانند به ما کمک کنند لازم و ضروری است.»

این فعال محیط‌ زیست ادامه می‌دهد: «واقعاً هم کار کردن در ایران سخت است. مخصوصاً برای کسانی که خارج از کشور هستند و با ضوابط کشورهای توسعه‌یافته کار و تحصیل کرده‌اند.بی‌اعتمادی آنها و سختی کار برایشان باعث می‌شود که ما مجبور باشیم فقط به کسانی اتکا کنیم که حاضر هستند به هر فشاری تن بدهند و باوجود شرایط بد، به کارشان ادامه بدهند. در حالی که این افراد محدود هستند و نیازمان را برطرف نمی‌کنند. ضمن اینکه بستر ورود افراد غیرمتخصص که نحوه تعامل با اهرم‌های فشار را به‌خوبی بلد هستند فراهم می‌شود و این همان چیزی است که ما در طول تمام سال‌های گذشته از آن ضربه خیلی بدی خورده‌ایم. اساساً بحرانی که الآن با آن روبه‌رو هستیم محصول همین وضعیت است.»
مرجع : اعتمادآنلاین

۱۳۹۷/۰۱/۲۸ ۱۰:۴۴
خداوکیلی خیلی رو دارید دیگه.
یارو اینقد گند زده حالا میاید میگید اصولگراها حاشیه سازی کردن؟؟
اون تصاویر شخصی بود آیا؟؟
شما نمیدونید ایشون نماینده جمهوری اسلامی بودن؟؟بابا ما ی قانونایی داریم..ی ضوابطی داریم!اگه کسی مسئولیت میپذیره باید ب اون قوانینم پایبند باشه.اگه نمیخای پایبند باشی چرا قبول میکنی آخه؟
هی اصولگرا و اصلاحطلب نکنید تورو خدا..اندکی اخلاق...هیچکدوم از اینم گروه ها گلی بر سر این ملت مظلوم نزدن. (359196)
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷/۰۱/۲۸ ۱۳:۱۳
آقای درویش بحرانی که از آن سخن می گوئید کمبود متخصص نیست ولی ما از متخصصی استفاده میکنیم که حکم (مترسک) را داشته باشد.این باعث خواهد شد محیط زیست ما دچار مشل شود.و در حداقل نیازهای محیط زیستی بمانیم. (359200)
۱۳۹۷/۰۱/۲۸ ۱۴:۱۱
بهتر است متخصص نداشته باشیم تا اینکه متخصص نفوذی باشد که می گفت کشاورزی تعطیل شود و واردات کنیم. او اگر متخصص وطن پرست بود راه حل میداد چگونه تولید کشاورزی کالا راهبردی داشته باشیم و در عین حال محیط زیست حفظ شود. (359201)
۱۳۹۷/۰۱/۲۸ ۱۴:۴۴
متاسفانه بی برنامگی وناکارامدی دولتمردان ما سبب سو استفاده جاسوسان وظلم به خیل عظیم ایراندوستان واقعی شد وقتی درتیم اصلی دیپلماسی کشور یعنی تیم برجام هم جاسوس پیدا میشود فاتحه همه چیز را باید خواند (359202)
۱۳۹۷/۰۱/۲۸ ۲۰:۲۹
کو توجه تامل تدبیر و...در مدیران کلان؟ (359205)