به روز شده در ۱۳۹۸/۰۱/۰۷ - ۰۲:۴۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ ساعت ۱۶:۰۰
کد مطلب : ۱۴۷۸۰۷
وزیر بهداشت در پاسخ به اتهام های قاضی پور:

این چه رفتاری است که با ما می شود؟

گروه سیاسی: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه میزان واردات صافی دیالیز در پنج سال گذشته کمتر از مجوز قانونی این وزارتخانه بوده، گفت که نباید به اسم حمایت از تولید داخل، جنس کم کیفیت را به دو برابر قیمت خریداری کنیم.
این چه رفتاری است که با ما می شود؟
 وزیر بهداشت در پاسخ به اتهاماتی که از سوی نادر قاضی پور به وی وارد شد گفت:  کیلومتری ​کلاس اول دبیرستان معلمی داشتیم که به ما خط می آموخت و در اولین جلسه به ما آموزش داد که بنویسیم "توانا بود هر که دانا بود" به ما گفت که باید 40 صفحه از این جمله بنویسیم و در هفته بعد که آموزش داد بنویسیم "با ادب باش تا بزرگ شوی"  اینجا مجلس شورای اسلامی است، باید نشان دهیم که عصاره فضایل ملت هستیم.شان مردم عزیز ارومیه خیلی بیشتر از این است که نماینده آنها به یک وزیر دولت تهمت بزند و دروغ بگوید و از رییس قوه قضاییه تقاضا دارم که به تهمت هایی که زدند که برای اولین با هم نیست، رسیدگی کند و نتیجه را همین جا اعلام کنند اگر این نماینده، راست می گوید، حق ندارم وزیر باشم و جای من پشت میله های زندان است و اگر هم دروغ می گوید جای او اینجا نیست و پشت میله های زندان است.

وی ادامه داد:  اینجا مجلس شورای اسلامی است خدا آقای ذوالنوری را حفظ کند که در مورد دانشگاه آزاد اسلامی سخن می گفت که  تجزیه این عنوان خوب است اما رفتار، باید اسلامی باشد.ما مسلمان هستیم نباید هر حرفی را به زبان بیاوریم، ببینید چطور همه رفتار کردند که رسانه ها و دیگران باور می کنند که همه دزد هستند بنده از دانشگاه، حداکثر سه میلیون حقوق می گیرم من می توانستم روزانه ده ها پیوند چشم را انجام دهم اما برای مردم، کشور و دین آمدیم از خانواده شهدا خجالت بکشیم؛ این چه رفتاری است که با ما می شود.دارید از عده ای افراد طمع کار حمایت می کنید و من می گویم که کیفیت این محصول پایین تر و قیمت آن دوبرابر محصول خارجی است باز می گویند باید از محصولی خریداری کنم که کیفیت کمتر و قیمت بیشتری دارد؟

وی گفت: 97 درصد از بازار در اختیار صافی دیالیز داخلی است که قیمت آن دو برابر خارجی و وکیفیت آن پایین تر است. این نظارت نیست بلکه حمایت از منفعت طلبی و زیاده خواهی است و انتظار دارند که ما جواب ندهیم!ما آمدیم کار، خدمت و کمک کنیم. نمی دانم چرا  از مقام معظم رهبری هزینه می کنید از من در مورد حمایت از تولید داخلی سوال کردید شما فکر کردید که مقام معظم رهبری از این مدل تولید داخلی حمایت می کند؟ به والله قسم مخالفت می کنند با افرادی  که بخواهند اینگونه و با منفعت طلبی از تولید داخل حمایت کنند . عده ای از ارادتمندان مقام معظم رهبری از جهاد دانشگاهی، بارها برای اخذ مجوز تولید محصولی به بنده مراجعه کردند و گفتم که این کار امکان پذیر نیست و باید قانون رعایت شود با اینکه شما را می شناسم و از رفقای قبل از انقلاب ما هستید اما روزی در حضور مقام معظم رهبری، شکایت کردند و گفتند که ایشان به من سفارش آنها را کند اما مقام معظم رهبری به بنده فرمودند به همه که سخت می گیرید به اینها بیشتر سخت بگیرید چرا که انقلابیون باید بالاترین استانداردهای دنیا را در تولید محصولات رعایت کنند 

هاشمی ادامه داد: شما فکر کردید با نگاهی که بعضی ها دارند، تولید داخلی حمایت می شود؟ معنی آن حمایت از تولید داخلی نیست بلکه با این نگاه جیب مردم را خالی می کنیم و به آنها خیانت می کنیم .بنده به عنوان وزیر، بر اساس اجازه ای که مجلس داده، اختیار دارم که 10 درصد اجازه واردات به کشور را بدهم و صافی دیالیزی وارداتی قیمت پایین تر و کیفیت بالاتری دارد و اگر حکم این 10 درصد اختیار واردات را از من گرفتید، وظیفه شرعی من است که قانون را رعایت کنم. وزیر جهاد کشاورزی، گوشت، مرغ، تخم مرغ و بذر را به هر قیمتی که تولید داخل تعییین کند نباید خریداری کند پس چطور بازار را تنظیم کند و ما نیز  در حال تنظیم بازار هستیم.

او در ادامه گفت: به جای کمک کردن، به ما تهمت می زنند و من حتما بخشی که مربوط به خودم است و حق قانونی است شکایت می کنم و امیدوارم که قوه قضاییه با عدالت رسیدگی کند و این بحث برای همیشه جمع شود و این مدل، مدل درستی نیست که از تریبون ها به نحوی سوء استفاده کنیم که حرف های دشمنان زده شود، مگر حرف دشمنان چیست؟چرا اعتماد مردم امروز نسبت به مسئولان سلب شده؟ چون فکر می کنند که هر کدام از ما در هر مسئولیتی، دزد هستیم و معنی حرف آقای قاضی پور نیز همین است و اگر قرار بود به 40 سال پیش بر می گشتیم و حزب توده و منافقین و فداییان خلق بودند، نسبت دیگری غیر از این به ما می دادند؟ اسم خودمان را هم مسلمان می گذاریم
مرجع : جماران