به روز شده در ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ - ۱۰:۱۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۰ ساعت ۱۵:۳۳
کد مطلب : ۱۴۹۰۵۷
در تماس تلفنی با نتانیاهو

ترامپ: مشکلات خاورمیانه زیر سر ایران است

گروه بین الملل: مذاکرات تلفنی ترامپ با نتانیاهو چند ساعت قبل از اولین دیدار مایک پومپئو وزیر خارجه جدید امریکا با او صورت گرفت.
ترامپ: مشکلات خاورمیانه زیر سر ایران است
دونالد ترامپ روز یکشنبه در تماس تلفنی با نتانیاهو درباره آنچه تهدیدها و چالش‌های پیش روی منطقه خاورمیانه خوانده صحبت کرده و مدعی شد: «این مشکلات به طور خاص از جانب اقدامات بی‌ثبات کننده ایران در منطقه ایجاد می‌شود. »این رسانه اسرائیلی نوشت: «مذاکرات تلفنی سران رژیم صهیونیستی و آمریکا چند ساعت قبل از اولین دیدار مایک پومپئو وزیر خارجه جدید آمریکا با او صورت گرفته بود. ترامپ روز جمعه گفته بود قصد سفر به اسرائیل در دو هفته آینده برای شرکت در مراسم بازگشایی سفارت آمریکا در بیت‌المقدس را دارد.»وی در کنفرانس خبری مشترک با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان گفت: شاید برای این منظور به اسرائیل بروم.

بر اساس این گزارش تا دو هفته آینده ترامپ باید درباره سرنوشت برجام تصمیم بگیرد. این موضوع محوری در تماس تلفنی با نتانیاهو بود. پومپئو هم در دیدار با نتانیاهو گفت آمریکا توافق هسته‌ای را در صورتی که این توافق اصلاح نشود ترک خواهد کرد. او در گفت‌وگو با خبرنگاران در مقر فرماندهی ارتش رژیم صهیونیستی در تل آویو مدعی شد: «ما علیه ایران در کنار اسرائیل ایستاده‌ایم. ما نگرانی عمیقی بابت تهدیدهای ایران علیه اسرائیل و منطقه داریم. اسرائیل حق دارد از خودش دفاع کند.» بر اساس گزارش هاآرتص، پومپئو توافق هسته‌ای را یک توافق باکاستی‌های بسیار زیاد خوانده و مدعی شد: «رییس‌جمهور آمریکا دولت را در مسیری قرار داده که سعی کنند و این توافق را اصلاح کنند و اگر نتوانیم اصلاحات لازم را اعمال کنیم از این توافق خارج خواهیم شد.»
مرجع : ایلنا