به روز شده در ۱۳۹۷/۰۷/۳۰ - ۱۷:۵۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۱ ساعت ۱۵:۲۹
کد مطلب : ۱۴۹۹۳۸

اسرائیل تصاویر اهداف بمباران شده را منتشر کرد

گروه بین‌الملل: ارتش اسرائیل نقشه پایگاه‌های ایران در سوریه را که چهارشنبه شب مورد حمله قرار گرفتند، منتشر کرد.
اسرائیل تصاویر اهداف بمباران شده را منتشر کرد
به گزارش یورو نیوز، تل آویو می‌‌گوید این حملات پس از پرتاب موشک از سوی نیروهای ایرانی مستقر در سوریه به بلندی‌های جولان اشغالی انجام شده است. بنیامین نتانیاهو با تایید عملکرد ارتش این کشور ایران را به عبور از «خطوط قرمز» متهم کرد. مقام‌های ایران درباره نقش نیروهای نظامی این کشور در سوریه در جریان حملات چهارشنبه شب سکوت کرده و پرتاب موشک به سوی اراضی الحاقی اسرائیل را «حق مشروع دمشق» در دفاع از خود توصیف کرده اند.
با وجود انتشار گزارش‌هایی در برخی رسانه‌های فارسی و عربی درباره برخورد موشک‌های شلیک شده از سوریه به مواضع اطلاعاتی و نظامی اسرائیل، تل آویو می‌گوید که تمام راکت‌های شلیک شده را در آسمان جولان رهگیری و منهدم کرده است. افیخای ادرعی، سخنگوی عرب زبان ارتش اسرائیل با بازنشر ویدیویی در حساب توییتر خود، لحظه انهدام یکی از سکوهای شلیک سامانه دفاع موشکی سوریه را منتشر کرده است.

بر اساس تصاوير منتشر شده در سایت «نیروهای دفاعی اسرائیل» موسوم به «تسهال»، یک پایگاه نظامی ایران در شمال دمشق و در ۴۵ کیلومتری مرز اسرائیل، یکی از اهداف این حمله بوده است. به علاوه بر اساس همین اسناد، اسرائیل چهار مرکز اطلاعات-عملیات نیروهای نظامی ایران را در خاک سوریه مورد هدف قرار داده است. پایگاه نظامی سپاه قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم یکی از اهداف حملات هوایی-موشکی چهارشنبه شب در خاک سوریه معرفی شده است.

شامگاه دوشنبه و تنها دقایقی پس از خروج ایالات متحده آمریکا از برجام، چند انفجار مهیب این پایگاه را لرزاند. دولت سوریه می‌گوید سامانه پدافندی این کشور توانسته است بسیاری از موشک‌های شلیک شده به تاسیسات نظامی را در آسمان رهگیری کند. بنیامین نتانیاهو بارها نسبت به حضور نظامی بلند مدت ایران در سوریه هشدار داده و اعلام کرده است چنین حضوری را تحمل نخواهد کرد.

پیام وزیر جنگ اسرائیل به اسد درباره ایران
وزیر جنگ رژیم اسرائیل در پیامی به «بشار اسد» از وی خواست که نیروهای ایرانی را از کشورش اخراج کند.
به گزارش ایلنا به نقل از النشره، «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ اسرائیل، امروز- جمعه- به «بشار اسد» هشدار داد که ایرانی‌ها را از این کشور خارج کند. لیبرمن پیشتر مدعی شده بود که تل‌آویو هرگز اجازه نخواهد داد ایران سوریه را به پایگاهی علیه اسرائیل تبدیل کند.