به روز شده در ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۸:۴۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ ساعت ۰۸:۴۲
کد مطلب : ۱۵۰۲۱۶

نظر نیکی کریمی درباره «همه می‌دانند»

گروه فرهنگ و هنر:‌ نیکی کریمی بازیگر و کارگردان سینما که این روز ها در فرانسه به سر میبرد، پس از تماشای فیلم «همه می‌دانند» نظر شخصی خود در مورد ساخته جدید اصغر فرهادی را در اینستاگرامش بیان کرد.
نظر نیکی کریمی درباره «همه می‌دانند»
نیکی کریمی در صفحه اینستاگرامش نوشت: "فيلم سازي كار سختي است. خيلي هم سخت به خصوص وقتي ابعاد فيلم ات بين المللي ميشود و همه به اصطلاح ميخواهند ببينند که چه كر. ده ايهمه ميدانندِ فرهادی، کَنِ امسال را افتتاح کرد و این یعنی کلی احساس خوب و خوب تَر آنکه می بینی و می شنوی که فيلم به شدت در گیشهِ سختِ فرانسه موفق بوده است . سینمای ما ، اقتصاد ، حیات و استقلالش به این توجهِ در گیشه آنهم در ابعادِ بین المللی احتیاج دارد . انگار بالاخره زمانِ آن رسیده که بجز نشانه های معرفتی و شاعرانگی که شاخصِ قابلِ اتکا و افتخارِ سینمای ماست ، جا برایِ ورود به سالن های سینما و بازارِ فیلم های ایرانی باز شود.

همه میدانند را چند روز پيش در كن ديدم. یک پنه لوپه‌کروز و‌ باردمِ عالي دارد و فرهادی با هوشمندی ، قلبِ اثرِ پلیسی _جنایی اش را به تیمِ پر انرژی و درخشانِ تیمِ بازیگری اش سپرده است و يك خانم هايده صفي ياري عالي ، با مونتاژي درخشان در چنین ژانری نیاز به یک مهندسی دقیق در اجزای قصه و شخصیت ها دارد و این تخصصِ فرهادی است . او باهوش تَر از آن است که بتوان در شاکله و ساختارِ چیده شده قصه فیلم اش بنیانی سُست پیدا کرد.هميشه طرفدارِ جِسارت بوده ام و خوشحالم كه فرهادي بدون محافظه كاري و با شجاعت به نوع سينماي خودش ادامه ميدهد . در پایان باید به این مهم اشاره کنم که تقصیر ما ، طرفداران و حتی مخالفانِ احتمالی فیلم اش نیست اگر فیلم به فیلم انتظارمان از آثار او بالاتر می رود"
نظر نیکی کریمی درباره «همه می‌دانند»
مرجع : برترین ها