به روز شده در ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۱۰:۱۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۸ ساعت ۱۶:۲۹
کد مطلب : ۱۵۰۳۵۳
فیلترینگ جواب بدهد یا ندهد،

وزیر ارتباطات: در هر حال در نظر مردم، ما محکوم هستیم

گروه فناوری: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره پیام رسان ها گفت: در حوزه رسانه بلاتکلیف هستیم و این موضوع شامل همه رسانه ها می شود زیرا چارچوب و سیاست حرکتی مشخصی در این حوزه نداریم.
وزیر ارتباطات: در هر حال در نظر مردم، ما محکوم هستیم
محمد جواد آذری جهرمی افزود: از آنجا که چارچوب های اصلی را مردم تعیین می کنند متأسفانه در حال حاضر مردم نسبت به پیام رسان ها و شبکه های داخلی کم اعتماد هستند، این مهم سبب می شود که رونق ماهواره و پیام رسان های خارجی بیشتر باشد.
وی ادامه داد: درست است که هنوز مردم نسبت به قانون فیلترینگ و ممنوعیت شبکه های اجتماعی خارجی مقاومت دارند اما وظیفه ماست که با مردم صحبت کنیم. در حال حاضر به نقطه ای رسیده ایم که اگر فیلترینگ جواب دهد یا ندهد، در نظر مردم ما محکوم هستیم. جهرمی تأکید کرد: اگر زیرساخت اعتماد را ایجاد کنیم و سیاست های رسانه ای شفاف تری داشته باشیم طبیعتاً مردم با علاقه به وطن، از پیام رسان های داخلی استفاده می کنند. وی یادآور شد: در حال حاضر پیام رسان های داخلی ظرفیت های لازم را دارند و ظاهراً نیاز به CDN نیست اما اگر هم نیاز به این ظرفیت باشد باید با مصوبه مجلس اقدام صورت گیرد. جهرمی خاطرنشان کرد: نیازمندی های پیام رسان های داخلی برای ارتقای سیستم امنیتی و به روز رسانی های زیرساخت های ضروری مستلزم بودجه های میلیاردی است که گاهی از توان وزارت ارتباطات خارج است البته ما به عنوان متولی حاکمیتی باید از زیرساخت های این پیام رسان ها حمایت کنیم.

رییس زاده علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷/۰۲/۲۹ ۱۴:۲۶
اگر محکوم هستید-که البته هم هستید- چرا از این کارهایتان دست بر نمیدارید ؟اقای وزیز جوان اگر جریان ویدیو و ماهواره و ...جواب می داد این هم جواب میده...مگر نمی گویید رای اکثریت در این کشور قابل احترام و و قتی نزدیک به 50 میلیون کاربر تلگرام دارند یعنی اکثریت مردم ایران این اپلیکشن را می خواهند این خود نوعی رفراندم و انتخاب که هیچ کس وقعه ای به ان نمی نهد چرا؟
اقای وزیز ما این پارادکس را چطور حل و هضم کنیم ؟؟؟مسدود کردن تلگرام بسیاری از چیز ها را برای مردم روشن کرد.
شب بخیر اقای وزیر ! (359707)