به روز شده در ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۱:۴۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۹ ساعت ۰۹:۲۱
کد مطلب : ۱۵۰۳۶۳
کی روش:

دیگر درباره آماده سازی تیم ملی حرف نزنید

گروه ورزشی: سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با اعلام اینکه سعی می کنیم بهترین عملکرد را در جام جهانی داشته باشیم، گفت: برنامه ویژه آماده سازی تیم ملی برای تیم های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا اجرا شد؛ دیگر درباره آن حرف نزنید و به جام جهانی بیندیشید.
دیگر درباره آماده سازی تیم ملی حرف نزنید
«کارلوس کی‌روش» عصر جمعه در حاشیه تمرین تیم ملی فوتبال، افزود: سال پیش تصور می‌کردم جام جهانی برای ما مهم باشد، اما الان نمی‌دانم. دلیل این موضوع را باید از فدراسیون فوتبال بپرسید. وی در ادامه با انتقاد از شرایط موجود تیم ملی و شروع تمرین با چهار بازیکن و این جمله که «باید شما 20 روز پیش از من درباره وضعیت تیم سوال می کردید»، ادامه داد: همه در کشور از این شرایط راضی هستند، روز قبل از بازی مقابل ازبکستان از من این سوال را مطرح می‌کنید؛ وقتی این سوال را مطرح کردید فکر کردم سلامت روحی یا فیزیکی ندارم و از این بابت ترسیدم.سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه کی روش قدرتمند، چرا ناامیدانه حرف می زند، اظهار داشت: شاید دیگر معقول نباشد بر خلاف رود شنا کنم. اگر الان همه از شرایط راضی هستند من چرا راضی نباشم. فدراسیون، سازمان لیگ، باشگاه‌ها و مربیان همه خوشحال هستند، پس من هم خوشحالم.

سر مربی تیم ملی فوتبال در پاسخ سوالی درباره توانایی های تیم ایران و بازیکنان لژیونر خود گفت: اگر شما می‌خواهید درباره شرایط فعلی لژیونرها حرف بزنید یک بحث هست و اگر می‌خواهید درباره روند آماده‌سازی آنها صحبت کنید، بحث دیگری است. منظور شما کدام است؟ آیا شما فکر می‌کنید چون چند بازیکن در اروپا داریم دیگر نیازی به آماده‌سازی نیست؟ از نظر من آماده سازی تیم خوب نبوده و این شرایط مطلوب فدراسیون است و من باید آن را قبول کنم.کی‌روش اظهار داشت: همه ما به دنبال موفقیت هستیم، اما افراد آماده تر، موفق تر هستند، افرادی که بیشتر تعهد دارند، موفقیت بیشتری کسب می‌کنند. خدا هم به این افراد برای موفقیت در فوتبال کمک می کند؛ ما فردا یک بازی داریم و از فردای این بازی تا روز 24 خرداد ماه که نخستین بازی ایران در جام جهانی است، سعی می‌کنیم بهترین آماده‌سازی را برای بازیکنان داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران افزود: با این اوصاف نمی‌توانم کارهای نادرستی را که رخ داده است، پنهان کنم. یکسال پیش ما برنامه کامل تیم ملی را با عنوان «مستر پلن» تهیه و تدوین کردیم که فدراسیون آن را تایید کرده و قرار بود برای آماده‌سازی تیم ملی اجرا شود اما با کمال تعجب برنامه مرحله تیم های باشگاهی حاضر در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شد. من موافق این کار نبودم و الان حرفی برای گفتن ندارم. کی روش با ذکر این جمله که «باید واقعیت‌ها را ببینیم و سعی کنیم بهترین دستاوردها را داشته باشیم»، ادامه داد: این گزینه را فوتبال ایران انتخاب کرد، من باید بپذیرم، من از ابتدا موافق این موضوع نبوده‌ام. آب رفته به جوی باز نخواهد گشت بحث در مورد این مطلب را تمام کنید، الان باید تمرکز‌ ما روی آماده‌سازی بازیکنان باشد و سعی کنیم در جام جهانی بهترین عملکرد را داشته باشیم.

وی در خصوص اضافه شدن «سید مجید حسینی» به ترکیب تیم ملی نیز گفت: وی از ابتدا مد نظر بود اما الان علی کریمی مصدوم است و در اردوی نهایی ما حضور نخواهد داشت و به جام جهانی هم نخواهد رسید؛ حسینی یکی از بازیکنانی بود که کادر تیم ملی بسیار برای آماده سازی (ریکاوری) او همانند «وریا غفوری»، «امید ابراهیمی» و «پژمان منتظری» تلاش کرد.سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که «برنامه های نادرست و یا پیشنهاد تمدید قرار داد شش ماهه شما را ناراحت کرده که حرف های نا امیدانه می زنید؟»، اظهار داشت: من حرف‌های ناامید کننده‌ای نزدم. مسیر حرکت شما اشتباه است؛ من سعی کردم شفاف توضیح دهم. جام جهانی در پیش است. سرمربیان تیم های ملی دیگر کشورها همچون کره جنوبی، عربستان یا دیگر تیم‌های آسیایی و آفریقایی حاضر در جام جهانی همگی بر این باورند که بازیکنان داخلی به آماده‌سازی بیشتری نیاز دارند. اما الان افرادی هستند که فکر می‌کنند ایران نیز مانند اسپانیا، پرتغال و آلمان 15 روز برای آماده‌سازی تیم ملی به زمان نیاز دارد.

وی تصریح کرد: برای همین ما یک برنامه خاص را برای جام جهانی طراحی کردیم به همان دلایلی که شما بهتر می‌دانید، این برنامه برای حمایت از تیم‌های حاضر در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به کار گرفته شد؛ آقایان من منفی نیستم و بازیکنان هم منفی‌بافی نخواهند کرد. تمام تلاش‌ خود را به کار می بندیم و سعی می‌کنیم بهترین عملکرد را در جام جهانی داشته باشیم، مسئله آماده‌سازی را همین امروز و همین جا تمام کنید.سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد: رسانه‌ها دیگر این سوال را از من نپرسند؛ تا دیروز کجا بودید! خیلی ممنون که امروز برای پرسیدن این سوال‌ها آمده اید، مانند بقیه افراد، من هم الان خوشحال هستم.تیم ملی فوتبال ایران روز شنبه 29 اردیبهشت ماه در چارچوب دیدارهای تدارکاتی خود برای حضور در جام جهانی 2018 روسیه، ساعت 21در ورزشگاه آزادی میزبان تیم فوتبال ازبکستان خواهد بود. تیم ایران در گروه دوم رقابت های جام جهانی با تیم های اسپانیا، پرتغال و مراکش همگروه است و روز 25 خرداد ماه نخستین بازی خود را با تیم ملی مراکش برگزار می کند. 
مرجع : ایرنا