به روز شده در ۱۳۹۸/۰۱/۰۵ - ۱۷:۰۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ ساعت ۱۱:۳۹
کد مطلب : ۱۵۰۵۵۵

موتوری‌ها ۳۳ درصد متوفیان تصادفات

گروه جامعه: رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: در سال ۹۶، ۳۳ درصد از متوفیان حوادث رانندگی تهران راکبان موتورسیکلت بودند که این آمار بسیار بالایی است.
موتوری‌ها ۳۳ درصد متوفیان تصادفات
سرهنگ احسان مومنی با اشاره به تردد موتورسیکلت‌ها در سطح شهر تهران و اقبال شهروندان برای استفاده از این وسیله ‌نقلیه اظهار کرد: ارزان‌قیمت‌بودن، قدرت مانور بالا در ترافیک و فضای کمی که این وسیله اشغال می‌کند باعث شده در چند سال اخیر متقاضیان این وسیله ‌نقلیه افزایش پیدا کنند. متأسفانه این وسیله ایراد بزرگی دارد که برخی از استفاده‌کنندگان از آن غافل هستند و این است که با کوچک‌ترین ضربه راننده و سرنشین می‌توانند دچار مصدومیت شوند.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به تخلفاتی که منجر به انتقال موتورسیکلت به پارکینگ می‌شود، گفت: حرکت در پیاده‌رو، حمل بار غیرمتعارف، حرکات نمایشی، عدم استفاده از کلاه ایمنی و حرکت در خط ویژه از جمله تخلفاتی است که منجر به انتقال موتورسیکلت به پارکینگ می‌شود. مومنی با تأکید بر استفاده از کلاه ایمنی افزود: توصیه می‌کنیم راکبان موتورسیکلت در زمانی که هوا به سمت گرم‌شدن پیش می‌رود، باز هم از کلاه ایمنی استاندارد استفاده کنند.
مرجع : روزنامه شرق
برچسب ها: تصادف موتور