به روز شده در ۱۳۹۸/۰۱/۰۵ - ۱۷:۰۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۶ ساعت ۰۹:۰۸
کد مطلب : ۱۵۰۹۸۸

۲۹ سال حبس بخاطر نقشه زوج شیاد

گروه حوادث: زن و شوهری که با طراحی و اجرای یک سناریوی شیطانی مرد جوانی را به خانه سیاه کشانده بودند، تا از او اخاذی کنند محکوم به حبس شدند.
۲۹ سال حبس بخاطر نقشه زوج شیاد
در این پرونده که در شعبه هفتم دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شد متهم مرد به اتهام آدم ربایی به 21 سال حبس و زن جوان که در این سناریو مشارکت داشت به 8 سال حبس محکوم شدند اما دادرسان دادگاه مرد جوانی را که به‌عنوان مأمور پلیس در این پرونده متهم بود تبرئه کردند.ماجرای این خانه سیاه شهریور سال 95 در پی مراجعه مردجوانی به اداره پلیس قرچک فاش شد.این مرد در بازجویی به مأموران گفت: من از تجار بازار میوه و تره ‌بار هستم، روز قبل با خودروی شخصی‌ام در مسیر بازگشت به خانه‌ زن جوانی را کنار خیابان سوار کردم که ظاهراً در انتظار رسیدن تاکسی ایستاده بود. این زن لحظاتی بعد سر صحبت را باز کرد و گفت که اسمش پریسا است و به تنهایی زندگی می‌کند، او پیشنهاد دوستی داد که قبول کردم و بعد مرا به خانه‌اش دعوت کرد.

ساعت 10شب بود که وارد خانه‌اش شدم و در حال حرف زدن بودیم که ناگهان زنگ در خانه را زدند.پریسا گفت که برادرش به دیدن او آمده است، برای همین مرا در حمام خانه پنهان کرد. من داخل حمام بودم که صدای زن و مردی را شنیدم. آنها با پریسا شروع به دعوا کردند تا اینکه مردی جوان وارد حمام شد و مرا بشدت کتک زد. او و زنی که همراهش بود با من دعوا کردند که چرا بدون اجازه وارد خانه زن تنهایی شده‌ام و مرد گفت این زن خواهر اوست و تنها زندگی می‌کند.من عذرخواهی کردم و خواستم خانه را ترک کنم که مرد جوان درخواست حق السکوت کرد. من مقداری پول در کارت عابربانکم داشتم که کارت را به همراه رمز آن در اختیار آن مرد گذاشتم. بعد با باجناقم تماس گرفتم و درخواست پول بیشتری کردم.

سپس مرد جوان را به در خانه باجناقم فرستادم و او با 14‌میلیون تومان پول برگشت. ساعت حدود یک‌ونیم شب بود که خواستم مرا رها کنند، اما قبول نکردند تا اینکه سند سیم‌کارتم را نیز به نام آنها زدم و بعد رهایم کردند.با اطلاعاتی که شاکی در اختیار پلیس گذاشت تیمی از مأموران پلیس به دستور قاضی راهی خانه مورد نظر شدند. مأموران پلیس امنیت شرق تهران همزمان با ورود به خانه موفق شدند متهمان را هنگام تقسیم پول‌ها بازداشت کنند.آنها در بررسی خانه متوجه شدند همه جای خانه مجهز به دوربین‌های مداربسته است. در جریان تحقیقات بعدی پلیس معلوم شد این افراد یک باند اخاذی تشکیل داده‌اند و از مردان فریب خورده پول می‌گیرند.در بررسی‌های بعدی با صدور قرار منع تعقیب برای پریسا، زن و مرد جوان مجرم شناخته شدند و صبح دیروز قضات شعبه هفتم دادگاه کیفری این مرد جوان را به 21سال حبس و زن جوان همدستش را به 8سال حبس محکوم کردند.
مرجع : ایران