به روز شده در ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۲:۵۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۱ ساعت ۱۲:۲۸
کد مطلب : ۱۵۱۹۵۶
اتحادیه اروپا: جای "ترودو" بهشت است

کاخ سفید: جای نخست وزیر کانادا در جهنم است!

گروه بین الملل: رییس شورای اروپا به اظهارات مقامات آمریکایی واکنش نشان داده و در توییتر نوشت که جای "جاستین ترودو" در بهشت است و از کانادا سپاسگزاریم.
کاخ سفید: جای نخست وزیر کانادا در جهنم است!
یک مقام ارشد کاخ سفید با انتقاد شدید از رویکرد "جاستین ترودو" نخست وزیر لیبرال کانادا، جای او و جای هر رهبر خارجی را که با دیپلماسی بد در پی "خنجر زدن از پشت" به ترامپ و دولت آمریکا هستند ، در جهنم دانست. " پیتر ناوارو" مدیر سیاست تجاری کاخ سفید یکشنبه شب در مصاحبه ای با شبکه خبری محافظه کار فاکس نیوز آمریکا ضمن اعلام این مطلب گفت: در جهنم جای ویژه ای برای رهبرانی تدارک دیده شده است که با دیپلماسی بد با رئیس‌جمهوری آمریکا برخورد می‌کنند و موقع خروج به او خنجر می‌زنند و این همان کاری است که ترودو کرد؛ این کاری است که جاستین ضعیف و متقلب انجام داد.همزمان "لری کادلو" مدیر شورای اقتصاد ملی دولت آمریکا نیز یکشنبه شب در مصاحبه ای با شبکه خبری سی‌ان‌ان، با توهین آمیز توصیف کردن اقدام ترودو علیه ترامپ و آمریکا گفت ترودو از "پشت به آمریکا خنجر زد."این مقام دولتی آمریکا افزود:" ترودو یک کنفرانس خبری برگزار کرد و گفت آمریکا توهین کرده است. او گفت کانادا باید روی پای خودش بایستد. او گفت که ما مشکل تعرفه‌ها هستیم. قسمت نادرست این جمله این است که آنها تعرفه‌های هنگفتی تحمیل کردند. مساله این است.

این در واقع نوعی خنجر زدن است. این اقدامات کانادا خیانت‌آمیز است."اظهارات این مقامات آمریکایی در حالی است که ترامپ نیز پس از خروج از کانادا در سلسله توییت های انتقادی از جاستین ترودو او را متقلب و فردی ضعیف توصیف کرد.در واکنش به این اظهارات "کریستیا فریلند" وزیر امور خارجه کانادا این اظهارات را نامناسب و غیرسازنده توصیف کرده است. او دیروز در یک کنفرانسی خبری گفت: کانادا معتقد است این حملات غیر منطقی، راهی مناسب یا سودمند برای روابط با سایر کشورها نیست. کانادا بسیار سنجیده عمل می‌کند و مقام‌های این کشور از استدلال‌های مبتنی بر حقیقت استفاده می‌کنند.""دونالد تاسک" رییس شورای اروپا نیز با نوشتن توییتی به اظهارات مدیر سیاست تجاری کاخ سفید درباره جای ویژه جهنم برای ترودو واکنش نشان داد و نوشت: در بهشت جای ویژه ای برای جاستین ترودو تدارک دیده شده است. از کانادا به خاطر سازماندهی عالی نشست سران "جی هفت" در این کشور سپاسگزاریم."
کاخ سفید: جای نخست وزیر کانادا در جهنم است!/ اتحادیه اروپا: جای
مرجع : عصر ایران