به روز شده در ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ - ۲۰:۳۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۳۰ ساعت ۱۹:۳۷
کد مطلب : ۱۵۲۶۸۱

مجوز دبیرستان دكتر معین لغو شد

گروه جامعه: شورای نظارت بر مدارس و مراکز غیردولتی شهر تهران مجوز فعالیت واحد آموزشی دوره اول متوسطه غیردولتی معین واقع در غرب تهران را لغو کرد.
مجوز دبیرستان دكتر معین لغو شد
به گزارش فارس، چندی پیش خبری مبنی بر اذیت و آزار تعدادی از دانش‌آموزان در مدرسه معین تهران توسط معاون مدرسه منتشر شد. در پی این حادثه، معاون خاطی دستگیر شد؛ البته همان زمان، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به ریاست قوه قضائیه دستور دادند پس از محاکمه، در اسرع وقت حدود الهی در رابطه با متهمان اجرا شود. در کنار پیگیری قضایی موضوع، وضعیت مدرسه‌ای که چنین اتفاقی در آن رخ داده بود، در شورای نظارت آموزش و پرورش شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت؛ البته مجتمع معین شامل دبستان، مدارس دوره اول و دوره دوم متوسطه است که مدرسه متوسطه اول آن منحل شده است. بر این اساس، موضوع مدرسه دوره اول متوسطه غیردولتی معین منطقه 2 تهران در جلسه شماره 870 شورای نظارت بر مدارس و مراکز غیردولتی شهر تهران مورخ 22 خرداد ماه 97 مطرح و بر اساس مصوبه آن شورا، مجوز تأسیس موسسه لغو و مدرسه فوق الذکر تعطیل اعلام شد. اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران در این خصوص تصریح کرد: بر این اساس تدابیری اتخاذ شده تا دانش آموزان این مدرسه با هماهنگی های صورت گرفته در سایر مدارسی که تمایل و شرایط ثبت‌نام دارند ساماندهی شوند و خللی در امر تحصیل آنان ایجاد نخواهد شد.  

مدیر آموزش و پرورش منطقه ۲ تهران استعغا کرد
در پی استعفای ناصر کوهستانی مدیر آموزش و پرورش منطقه 2 تهران، هوشنگ میرشفیعی به عنوان سرپرست آموزش و پرورش منطقه 2 تهران منصوب شد.
عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این مراسم گفت: آبادانی و توسعه پایدار و پیشرفت هر جامعه و کشوری مرهون نیروی انسانی توانمند است و برای تربیت نیروی انسانی کارآمد و توانمند ابتدا باید در خانواده و سپس در مدرسه به ویژه دوره پیش‌دبستانی و ابتدایی سرمایه‌گذاری کرد.
وی افزود: به همین دلیل توجه و اهمیت به مدرسه و معلم برای کشور ما یک ضرورت بنیادی است و اگر معلم و مدرسه تقویت شوند بی تردید، شاهد موفقیت‌های روزافزون ایران اسلامی عزیزمان خواهیم بود. ماجرای آزار و اذیت تعدادی از دانش‌آموزان در مدرسه معین که چندی پیش رسانه‌ای شد، در همین منطقه آموزشی رخ داده بود.