به روز شده در ۱۳۹۸/۰۹/۰۱ - ۱۹:۱۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۳۰ ساعت ۲۱:۱۳
کد مطلب : ۱۵۲۶۹۰

امارات: کشف تسلیحات ایرانی در یمن

گروه بین‌الملل: امارات در تازه‌ترین تلاش‌های خود برای اتهام‌زنی به ایران و به حاشیه راندن فجایع یمن، مدعی نقض قطعنامه‌های سازمان ملل از سوی ایران در یمن شد.
به گزارش فارس، وزارت خارجه و همکاری بین‌المللی امارات متحده عربی با استناد به گزارش نیروهای اماراتی حاضر در یمن، مدعی کشف سلاح‌های ایرانی در یمن شده و تصاویری در این خصوص را منتشر کرده است. خبرگزاری رسمی امارات (وام) در گزارشی مدعی شده است که این کشفیات نشان از حمایت ایران از نیروهای انصارالله در یمن دارد؛ کشفیاتی که شامل موشک‌ها و پهپادها و مخازن سوخت مخصوص موشک‌های بالستیک می‌شود. این ادعا در حالی است که نزدیک به یک ماه و نیم از آغاز عملیات نیروهای وابسته به امارات و عربستان در ساحل غربی یمن می‌گذرد و علی رغم پشتیبانی شدید توپخانه و جنگنده‌های ائتلاف سعودی، نیروهای وابسته به این ائتلاف نتوانسته‌اند فرودگاه الحدیده را اشغال کنند. «سعادة طلال الطنیجی» از مدیران ارشد وزارت خارجه امارات به خبرگزاری رسمی امارات گفته است که گزارش کمیته مربوط به قطعنامه 2216 و 2231 شورای امنیت در خصوص وجود دلایل قوی از نقض این قطعنامه‌ها از سوی ایران و نیروهای حوثی آماده شده است و هماهنگی میان ائتلاف و گروه ساز و کار سازمان ملل، به خصوص در زمینه موارد نقض ایران، در سطح عالی است.

وی در ادامه مدعی شد که استفاده از کلمات فارسی بر روی سلاح‌های یافت شده در کنار تجهیزات ساخت ایران که در عراق و سوریه و دیگر کشورها نیز از آن‌ها استفاده می‌شود، نشان از حمایت ایران از حوثی‌ها دارد. این مسئول اماراتی در ادامه گفت: «نهادهای سازمان ملل به امارات توصیه کرده‌اند که ادله مناسب و قاطع برای اثبات نقض قطعنامه‌های شورای امنیت از سوی ایران ارائه دهد». در ادامه این گزارش، خبرگزاری رسمی امارات مدعی شده است که نیروهای مسلح این کشور، پهپادهای «ابابیل»، اسلحه تک تیرانداز «صیاد2»، موشک‌های ضد زره، مین‌ها و بمب‌های جدید ساخت ایران را کشف کرده‌ و همچنین توانسته‌اند از قایق‌ها انتحاری و مخازن سوخت موشک‌های اسکاد B و C تصاویری تهیه کنند.
 
برچسب ها: یمن حوثي‌ها