به روز شده در ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۲۱:۰۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۴ ساعت ۲۰:۳۳
کد مطلب : ۱۵۳۰۵۴
عربستان 2 ........... مصر1 اروگوئه 3 ....... روسیه 0

اروگوئه، میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ را تحقیر كرد

گروه ورزشی: تیم ملی فوتبال اروگوئه با پیروزی برابر روسیه، میزبان جام جهانی۲۰۱۸ به عنوان صدرنشین گروه اول به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد.
اروگوئه، میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ را تحقیر كرد
روز آخر از مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ از امروز دوشنبه با دیدار تیم های روسیه و اروگوئه در گروه اول آغاز شد که این مسابقه در نهایت با نتیجه ۳ بر صفر به سود اروگوئه خاتمه یافت. در این دیدار که از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه سامارا آره‌نا برگزار شد، لوییس سوارز (۱۰)،  دنیس چریشف (۲۳ - گل به خودی) و کاوانی (۹۰) برای اروگوئه گلزنی کردند. این مسابقه در شرایطی آغاز شد که میزبان باوجود حمایت هوادارانش، خیلی زود توسط سوارز گل خورد و همین گل برتری نسبی اروگوئه را در پی داشت. این تیم در ادامه و در دقیقه ۲۳ هم روی یک شوت و گل به خودی چریشف به گل دوم رسید. ایگور اسمولنیکوف بازیکن روسیه در دقیقه ۳۶ با دریافت دومین کارت زرد از زمین مسابقه اخراج شد تا کار برای میزبان سخت شود و بدون آنکه گلی به ثمر برساند، نیمه نخست را به اتمام برساند. در نیمه دوم روسیه در پی جبران نتیجه بر آمد و اروگوئه هم با آرام کردن بازی به دنبال به ثمر رساندن گلهای بیشتر بود. روسیه بارها تا محوطه جریمه اروگوئه پیش آمد ولی ضربات نهایی این تیم با بی دقتی از دست رفت. اروگوئه هم که روی ضد حملات برنامه داشت، بارها توسط کاوانی و سوارز دروازه میزبان را تهدید کرد. فشار حملات اروگوئه در دقیقه ۹۰ نتیجه داشت و کاوانی با یک ضربه سر گل سوم را برای تیمش به ثمر رساند. به این ترتیب اروگوئه با کسب ۹ امتیاز به عنوان صدرنشین گروه اول به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد و روسیه هم با ۶ امتیاز دوم شد. اروگوئه در مرحله حذفی به مصاف تیم دوم گروه B (گروه ایران) می رود و روسیه هم به مصاف تیم صدرنشین این گروه.

دیگر دیدار این گروه هم تیم ملی عربستان با نتیجه 2-1 تیم ملی مصر را شكست داد. برای مصر محمد صلاح و برای عربستان سلمان فرج و الدوساری گلزنی كردند.
 
جدول نهایی گروه A
      تيم بازيها    برد     مساوی    باخت    گل زده    گل خورده    تفاضل گل    امتياز  
1 اروگوئه 3 3 0 0 5 0 5 9
2 روسیه 3 2 0 1 8 4 4 6
3 عربستان 3 1 0 2 2 7 -5 3
4 مصر 3 0 0 3 2 6 -4 0

 
برچسب ها: جام جهانی ۲۰۱۸