به روز شده در ۱۳۹۷/۱۲/۰۴ - ۰۹:۱۹
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۷ ساعت ۰۲:۲۴
کد مطلب : ۱۵۳۹۹۱
روسیه 2(3)- کرواسی 2(4)؛

کرواسی با شایستگی به جمع ۴ تیم برتر صعود کرد

کرواسی با شایستگی به جمع ۴ تیم برتر صعود کرد
گروه ورزشی: کروات‌ها با شایستگی و با مالکیت ۶۵ به ۳۵ درصد در طول ۱۲۰ دقیقه یک دیدار سخت در مقابل ۵۰ هزار تماشاگر میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ موفق شدند با حذف روسیه به نیمه نهایی جام جهانی راه پیدا کنند.
به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی روسیه که خلاف پیش‌بینی‌ها موفق به صعود از دور گروهی شد، در مرحله یک هشتم نیز توانست شگفتی بزرگی با حذف اسپانیا خلق کند و امشب به مصاف کروات‌هایی برود که با 9 امتیاز صدرنشین گروه D بودند و در مرحله قبل هم توانستند از سد دانمارک بگذرند؛ روسیه در دقیقه 31 با گل تماشایی چریشف پیش افتاد ولی قبل از پایان نیمه اول، آندری کراماریچ آن را پاسخ داد و جدال دو تیم در 90 دقیقه بدون برنده بود.
در دقایق تلف شده ابتدا کرواسی با گلزنی ویدا جلو افتاد ولی پنج دقیقه به پایان مسابقه ماریو فرناندس با ضربه سر کار را به تساوی کشاند تا مثل دیدار اخیر هر دو تیم، ضربات پنالتی تعیین کننده برنده بازی باشد.
در ضربات پنالتی تیم روسیه دو پنالتی از دست داد ولی کرواسی 4 پنالتی خود را تبدیل به گل کرد تا به‌عنوان آخرین تیم به مرحله نیمه نهایی جام جهانی 2018 برسد و حریف تیم ملی انگلیس در دیدار بعد شود.
 
 
جام جهانی 2018 روسیه؛ مرحله یک چهارم نهایی
شنبه: 97/04/16 ؛ ساعت 22:30
استادیوم: المپیک فیشت سوچی-مسکو/ تماشاگر: 44287 نفر
داور: ساندرو ریچی(برزیل)؛ کمک‌ها: امرسون دی کاروالیو، مارسلو فن‌گاس و جانی سیکازوی(زامبیا)/ کمک داور ویدئویی: ماسیمیلیانو ایراتی(ایتالیا).
 
تیم ملی روسیه
ایگور آکنیف، سرگئی ایگناشویچ، ایلیا کوتپوف، فدور کودریاشف، ماریو فرناندس، رومن زوبنین، الکساندر سامدوف(54- الکساندر ایروخین)، دالر کوژیائف، دنیس چریشف(67- فدور اسمولوف)، الکساندر گولوین(102- آلن دژاگوئف) و آرتم ژیوبا(79- یوری گازینسکی).
سرمربی: استانیسلاو چرچسوف
 

 
تیم ملی کرواسی
دانیل سوباسیچ، دیان لوورن، دوماگوج ویدا، سیمه ورسالیکو(97- وردان کورلوکا)، ایوان استرینیچ(74- یوسیپ پیواریچ)، ایوان راکیتیچ، لوکا مودریچ، آنته ربیچ، ایوان پریشیچ(63- مارسلو بروزوویچ) ، آندری کراماریچ(88- متئو کوواچیچ) و ماریو مانژوکیچ.
سرمربی: زلاتکو دالیچ
 

 
اخطارها
دیان لوورن(35)- ایوان استرینیچ(38)- دوماگوج ویدا(101) و پیواریچ(114) از کرواسی
یوری گازینسکی(109) از روسیه
 
 
 
شرح گل ها
روسیه 1 - کرواسی 0 (دقیقه 31: دنیس چریشف):پاس چریشف از میانه زمین را آرتم ژیوبا دوباره به چریشف بازگرداند تا او با شوت پای چپ فنی و تماشایی به کنج دروازه کرواسی و در حالی که سوباسیچ نظاره‌گر بود، به زیبایی گلزنی کرد.
 

 
روسیه 1 - کرواسی 1 (دقیقه 40: آندری کراماریچ):پریشیچ در سمت چپ زمین به مانژوکیچ پاس داد که او تا محوطه جریمه روسیه پیش رفت و ارسال کوتاهی انجام داد تا کراماریچ با ضربه سر دروازه را باز کند و گل تساوی را به ثمر رساند.
 
 
 

 
روسیه 1 - کرواسی 2 (دقیقه 101: دوماگوج ویدا):ارسال مودریچ از روی کرنر سمت راست زمین را ویدا، مدافع پیشتاخته کرواسی با ضربه سر به گوشه پایین دروازه روسیه زد تا تیمش در آستانه پیروزی قرار بگیرد.
 

 
 
روسیه 2 - کرواسی 2 (دقیقه 115: ماریو فرناندس):خطایی که پیواریچ سمت راست پشت محوطه جریمه کرواسی مرتکب شده بود را دژاگوئف، بازیکن تعویضی با سانتری استثنایی فرستاد که ماریو فرناندس، مدافع راست روسیه با ضربه سری عالی که سوباسیچ نظاره‌گر توپ بود، تبدیل به گل مساوی تیمش کرد.
 

 
 
 
 
ضربات پنالتی
روسیه 0 - کرواسی 0 : فدور اسمولوف پنالتی اول روسیه را تبدیل به گل نکرد و ضربه چیپ او به سمت چپ دروازه را سوباسیچ با کف دست گرفت.
 

 
روسیه 0 - کرواسی 1 : بروزوویچ توپ را به سمت راست دروازه زد که آکنیف با وجود تشخیص جهت توپ، نتوانست مانع از گل شدن توپ شود.
روسیه 1 - کرواسی 1 : دژاگوئف خلاف جهت سوباسیچ توپ را به سمت راست دروازه زد و گل اول روسیه را در ضربات پنالتی به ثمر رساند.
روسیه 1 - کرواسی 1 : کوواچیچ دومین پنالتی‌زن کرواسی بود که ضربه او به گوشه پایین سمت راست دروازه را آکنیف با شیرجه عالی مهار کرد.
روسیه 1 - کرواسی 1 : ماریو فرناندس با استارت سریع شوت محکم زمینی به سمت چپ زد که توپ به اوت رفت.
روسیه 1 - کرواسی 2 : مودریچ خیلی خوش شانس بود که ضربه او به سمت چپ دروازه بعد از مهار آکنیف به تیرک عمودی برخورد کرد و وارد دروازه شد.
روسیه 2 - کرواسی 2 : ایگناشویچ با فریب سوباسیچ توپ را به سمت چپ دروازه زد و تبدیل به گل کرد.
روسیه 2 - کرواسی 3 : ویدا خلاف جهت آکنیف با شوت محکم به سمت چپ دروازه موفق به گلزنی شد.
روسیه 3 - کرواسی 3 : در حالی که سوباسیچ به سمت راست دروازه شیرجه زده بود، کوژیائف خلاف جهت او پنالتی را وارد دروازه کرد.
روسیه 3 - کرواسی 4 : راکیتیچ پیام آور شادی برای کرواسی بود و با گل کردن پنالتی، تیمش را به نیمه نهایی جام جهانی رساند.
 

 

 بهترین بازیکن
دانیل سوباسیچ که در دیدار اخیر کرواسی مقابل دانمارک سه مهار پنالتی داشت و عامل صعود تیمش به مرحله یک چهارم نهایی شد، امشب هم با سه مهار توپ عالی اجازه نداد حملات روس‌ها بیشتر از دو گل به همراه داشته باشد و در ضربات پنالتی هم پنالتی اول را گرفت تا عملکرد خوب او تکمیل شود و ستاره کروات‌ها باشد.
 
 

 
 اتفاق ویژه
کرواسی که با قاطعیت و کسب 9 امتیاز از مرحله گروهی صعود کرده بود، در دو بازی مرحله حذفی به سختی و در ضربات پنالتی موفق به برتری شد؛ شاگردان دالیچ که در مرحله یک هشتم نهایی دانمارک را در ضربات پنالتی شکست داده بودند، امشب هم بعد از تساوی 2 بر 2 توانست چنین کاری انجام دهد و بعد از 20 سال دوباره به مرحله نیمه نهایی صعود کند.
نمایش موفق و فراتر از انتظار تیم ملی روسیه هم بیشتر از مرحله یک چهارم نهایی ادامه پیدا نکرد و تیم میزبان که توانسته بود با حذف اسپانیا به دور یک هشتم نهایی برسد، امشب در ضربات پنالتی مغلوب کرواسی شد تا وداع تلخی با این مسابقات داشته باشد.
 

 
برچسب ها: جام جهانی روسيه