به روز شده در ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۱:۴۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۷ ساعت ۰۹:۵۷
کد مطلب : ۱۵۴۰۱۲
جهرمی:

با کلاهبرداری‌ها برخورد جدی می‌کنیم

گروه اقتصادی: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار پستی در اینستاگرامش اعلام کرد که با کلاهبرداری ها برخورد جدی خواهد شد.
با کلاهبرداری‌ها برخورد جدی می‌کنیم
 چند وقتی است پیامک‌هایی با مضمون فرستادن یک عدد به سامانه‌ای که وجود آن مشخص نیست و دریافت شارژ رایگان برای عده ای از مشترکین اپراتورها ارسال میشود. حالا محمدجواد اذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار پستی در اینستاگرامش درباره این موضوع اعلام کرد که با کلاهبرداران برخورد جدی خواهد شد.وی در این پست نوشت:

«با کلاهبرداری‌ها برخورد جدی می‌کنیم. همواره مردم از بنده در مواجهه حضوری و یا در فضای مجازی خواسته اند كه با پيامک‌های مزاحم تبليغاتی و فريبكاری ها و كلاهبرداری‌هايی كه در اين زمينه گاهی صورت می‌گيرد، مقابله جدی شود.پس از آنکه در عید فطر، عده‌ای با پیامک و طرح دروغ اینترنت ۱۲۰گیگابایتی، تعدادی از مشترکین را فریب دادند و آنها اجبارا عضو یک سرویس حجمی یکی از اپراتورهای تلفن همراه شدند، اکنون عده‌ای دیگر، همانگونه که در تصویرهای فوق ملاحظه می‌کنید، با سوء استفاده از سرویسهای ارزش افزوده اقدام به کلاهبرداری از مشترکین نموده‌اند.در مورد قبلی، برای بیش از ۳۱۰۰قربانی نهایی، با دستور سازمان تنظیم مقررات، مبالغ عودت داده شد. در موارد اخیر، امروز سازمان تنظیم مقررات توقیف فعالیت سرویسهای ارزش افزوده متخلف را اعلام کرد. به اپراتورها ابلاغ شده ظرف یک هفته وجوه همه مشترکین این سرویسهای ارزش افزوده را عودت دهند و با تکمیل مستندات این شرکتها به مراجع مربوطه برای رسیدگی تخلفات معرفی گردند. وزارت ارتباطات با تاکید بر تسهیل مسیر تجارت مجاز و حمایت از آن، با مصادیق کلاهبرداری و سوء استفاده‌های این چنینی با قاطعیت برخورد خواهد کرد.»
جهرمی: با کلاهبرداری‌ها برخورد جدی می‌کنیم
مرجع : برترین ها