به روز شده در ۱۳۹۸/۰۱/۳۰ - ۱۳:۲۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۴ ساعت ۱۴:۳۸
کد مطلب : ۱۵۴۵۲۴
ناصری:

برای مبارزه با فساد نیاز به اجماع است

گروه سیاسی: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: تا یک اجماع حاکمیتی میان تمام نهادهای نظام برای مبارزه با فساد صورت نگیرد این معضل برطرف نخواهد شد، مردم باید احساس کنند تمام نظام به دنبال مبارزه با فساد هستند.
برای مبارزه با فساد نیاز به اجماع است
عبدالله ناصری در ارتباط با ضرورت مبارزه با فساد نهادینه شده در جامعه اظهار کرد: هم رئیس جمهور به تازگی بر ضرورت مبارزه با فساد تاکیده کرده‌اند وهم پیش از این‌ها معاول اول ایشان هشدار داده بودند که فساد در سازمان‌ها و نهادهای کشور نهادینه شده است.وی ادامه داد: برای مبارزه با فساد تنها یک راهکار است و آن هم این است که عزم ملی و عزم حکومتی در سطح کلان برای برخورد با مفسدین و فساد شکل بگیرد.ناصری با مقایسه نحوه مبارزه با فساد با اجماع همه نهادها برای رفع تحریم‌ها و امضای برجام گفت: این پرونده موضوعی بود که کل نظام به جمع بندی رسیدند که باید مسئله رفع تحریم‌ها پیگیری شود و در راستای آن برجام امضا شد. اگر اراده همه مسئولین و راس حاکمیت نبود این قرارداد امضا نمی‌شد. امروز مبارزه با فساد چنین وضعیتی دارد و همانند برجام اراده کل حاکمیت را می طلبد.وی خاطر نشان کرد: رهبری و تمام ارکان حکومتی به ویژه روسای سه قوه باید دست در دست هم بدهند تا مبارزه با فساد در کشور آغاز شود.

وی ادامه داد: این مبارزه هم آموزش‌های ذهنی می طلبد و هم در امور اداری نیازمند راه‌کارهایی است. از بین بردن دستگاه‌های ناکارآمد و موازی، شفاف‌سازی و تغییر رویه اداری از جمله راه‌هایی است که باید برای رسیدن به نظامی شفاف طی کنیم.این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: مبارزه با فساد کاری نیست که طی چند ماه انجام بگیرد. نیازمند زمان بییشتری است اما همین‌که جامعه احساس کند اجماع همگانی برای رفع این معضل ایجاد شده است همدلی و همراهی بیشتری باحاکمیت پیدا می‌کند.وی در پایان گفت:‌اگرجامعه احساس کند که در کل حاکمیت اراده‌ای قوی برای مبارزه با فساد شکل گرفته است مطالبه‌اش را برای شرایط موجود تنظیم می‌کند و خودشان تبدیل به یک سرمایه بزرگ اجتماعی برای از بین بردن فساد نهادینه شده در جامعه می‌شوند.
مرجع : ایسنا