به روز شده در ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۷:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۲ ساعت ۱۲:۰۷
کد مطلب : ۱۵۵۲۴۹
برنی سندرز:

اوباما روابط با ایران را بهبود بخشید

گروه بین الملل: «برنی سندرز» سناتور دموکرات آمریکایی در واکنش به اظهارات روز گذشته «دونالد ترامپ» علیه ایران، یکی از توییت‌های قدیمی رییس‌‌جمهور آمریکا درباره سیاست‌های اوباما را بازنشر کرد.
اوباما روابط با ایران را بهبود بخشید
ترامپ در توییتی در سال ۲۰۱۲ مدعی شده بود که «باراک اوباما» برای اینکه بار دیگر بتواند به عنوان رییس‌جمهور انتخاب شود، ممکن است جنگی را با ایران آغاز کند. به این ترتیب از نظر ترامپ، سیاست جنگ با ایران از نظر ترامپ مصرف داخلی داشته و به انتخاب مجدد یک رییس‌جمهور در آمریکا ختم می‌شود. «سندرز» ضمن بازنشر این توییت نوشت: «نه اینطور نیست. اوباما روابط با ایران را بهبود بخشید. آیا شما، رییس‌جمهور ترامپ، قرار است برای انتخاب مجدد به عنوان رییس‌جمهور یک جنگ راه بیاندازید؟»
Untitled
وی همچنین نوشت: آیا کسی هست که واقعا باور کند «ترامپ» نگران مساله حقوق بشر در ایران است در حالی که او با اقتدارگرایان در سراسر جهان از جمله «پوتین» در روسیه، «کیم جونگ اون» در کره شمالی، «دوترته» در فیلیپین و «محمد بن سلمان» در عربستان سعودی با مهربانی رفتار می‌کند؟
cc
روز گذشته رییس‌جمهور آمریکا در توییتر خود «حسن روحانی» رییس‌جمهور ایران را تهدید کرده و مدعی شد: اگر ایران به تهدیداتش علیه آمریکا ادامه دهد تبعاتی برای آنها به دنبال خواهد داشت که تاریخ به خود ندیده است.گزافه‌گویی‌های ترامپ در پی هشدار «حسن روحانی» در جمع روسای نمایندگی‌های خارجی ایران عنوان شد. «روحانی» خطاب به آمریکا گفته بود جنگ با ایران مادر جنگ‌هاست. او همچنین گفته بود تنگه هرمز تنها تنگه‌ای نیست که ایران قادر به بستن آن است.
مرجع : ایلنا