به روز شده در ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۸:۱۰
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۷ ساعت ۱۵:۳۰
کد مطلب : ۱۵۵۷۰۰
نماینده مردم ایذه و باغ‌ملک: مردم به فروش اعضای بدن روی آورده‌اند

مردم از شدت فقر و بیچارگی نمی‌دانند چه کنند

گروه سیاسی: نماینده مردم ایذه و باغ‌ملک در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مسائل معیشتی و اقتصادی مردم گفت: رنج بیکاری و بی‌آبی مردم ادامه دارد. این در حالی است که با نگاه‌های بخشی‌نگرانه و سیاست‌های غلط انتقال آب بین حوزه‌ای با هزینه بسیار بالا به مناطق دیگر مشکلات دیگری را به وجود آورد. مردم ایران را بدبخت کرده‌اید احترام و اعتماد به نفس آنها را گرفته‌اید، از فقر و بیچارگی نمی‌دانند چه کنند.
مردم از شدت فقر و بیچارگی نمی‌دانند چه کنند
هدایت‌الله خادمی با انتقاد از مسائل معیشتی و اقتصادی مردم، گفت که برخی برای تامین هزینه‌های زندگی خود به فروش اعضای بدن همچون کلیه روی آورده‌اند. اهم سخنان نماینده مردم ایذه و باغ ملک (هدایت‌الله خادمی) در نطق میان دستور جلسه علنی مجلس:

* بی‌لیاقتی، ناکارآمدی و سستی دولت‌ها در این سال‌ها مانند رنج‌نامه‌ای است که هر روز بر مشکلات مردم افزوده است. وضعیتی ایجاد شده که مردم این دوران توان تحلیل آن را ندارند. هر روز شاهد بیشتر شدن مشکلات هستیم، اما نه اراده‌ای برای حل آن وجود دارد و نه توانی.
* از کردستان زیبا و کوله‌بران پیر و معلول آن، از سیستان و بلوچستان قهرمان با فقر و بیکاری عمیق‌اش، هرمزگان، کرمانشاه و ... و تمام ایران را ببینید. هنوز بر پیکره برخی شهرها آثار تجاوز بعثی‌ها را می‌بینیم. اگر خسارت جنگ را نخواسته یا نتوانستیم بگیریم این رافع مسئولیت‌ دولت‌ها در بازسازی این شهرها نیست. شهرستان‌های مظلوم ایذه و باغ ملک فریادرسی نداشته‌اند و آن را با فقر و بیکاری رها کرده‌اید.
* رنج بیکاری و بی‌آبی مردم ادامه دارد. این در حالی است که با نگاه‌های بخشی‌نگرانه و سیاست‌های غلط انتقال آب بین حوزه‌ای با هزینه بسیار بالا به مناطق دیگر مشکلات دیگری را به وجود آورد. مردم ایران را بدبخت کرده‌اید احترام و اعتماد به نفس آنها را گرفته‌اید.
*مردم از فقر و بیچارگی نمی‌دانند چه کنند. برای تامین هزینه زندگی به فروش اعضای بدن از جمله کلیه روی آورده‌اند. با کشوری که یک درصد جمعیت جهان و هشت درصد منابع جهان را دارد ببینید چه کرده‌اید.
* کشور دچار اختلاس و فساد شده است. چرا کشورهای دیگر فساد را کنترل کرده‌اند اما ما نمی‌توانیم؟ آموزگاران کشور در فقر و تنگدستی به سر می‌برند. آن وقت انتظار داریم آینده‌ای روشن داشته باشیم؟
* فساد اقتصادی مانند موریانه به تار و پود این کشور و مسئولین زده است. پذیرفته‌ایم که کشوری فاسد و ناکارآمد هستیم.
* مردم سوال می‌کنند به چه دلیل برخی مسئولین که شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهند فرزندانشان در آمریکا به سر می‌برند؟ اگر به گفته خود ایمان دارند چرا عزیزان خود را به کشور بر نمی‌گردانند؟ چرا این کشور آنها را اخراج نمی‌کند؟ تاریخ گواه می‌دهد شاید برخی دولتمردان ماموریت داشتند خلاف منافع ایران اقدام کنند.
* در کشور ما دولت تشکیل می‌شود عوامل دولت لیستی از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی را به مردم ارائه می‌دهد. مردم کلانشهرها هم گاها به این لیست‌ها رای می‌دهند و مجلس شورای اسلامی و به حیات خلوت دولت تبدیل می‌شود و نماینده لیستی خود را فدایی دولت‌ها و وزرا می‌دانند.
* برخی از آنها هم وارد وزارتخانه‌هایی ثروتمند می‌شود و اجازه نظارت موثر را از مجلس شورای اسلامی می‌گیرند.
* مردم با این دولت و مجالسی که ساخته‌اید هرگز توسعه و پیشرفت را نخواهید دید، در ۴۰ سال گذشته حدود ۲۰۰ خانواده سرنوشت این کشور را به گروگان گرفتند و از این وزارتخانه به آن وزارتخانه می‌روند.
* برای برون رفت فوری و حل معضلات کشور باید از فسادهای اقتصادی و اختلاس‌ها پرده‌برداری شود. ۵۰ نفر از اختلاس‌گران و دزدان دولتی را محاکمه و به اشد مجازات برسانیم.
* دولتمردانی که ظرف ۳۰ سال گذشته این کشور را به این روز انداخته‌اند برکنار شوند و اموال آنها که از کشور برداشته‌اند به خزانه بازگردانده شود. فرمایشات رهبر معظم انقلاب مورد توجه همه مسئولین قرار گیرد.
* از خودمان، کشور و منطقه شناخت واقعی پیدا کنیم و متوجه شویم که از همه مردم دنیا باهوش‌تر و آگاه‌تر، شجاع‌تر نیستیم. از توهم و جوگیر شدن بپرهیزیم که می‌تواند سرنوشت کشور را تغییر دهد.
* وطن‌پرست باشیم، دروغ نگوییم، سخت کار کنیم و دزدی نکنیم.
برچسب ها: فقر خط فقر
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۳۹۷/۰۵/۰۷ ۱۷:۲۲
برآوردی زیبا بود کاش مسیولین گوش به فرمان رهبری بودن (360494)
توسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷/۰۵/۰۷ ۱۷:۵۲
تو مملکت چه خبره؟؟؟؟/!!!!
سک ه از 4میلیون و دلار از 10 هزار تومان گذشت !!!!1
بسرعت داره مثل ونزوئلا میشیم و سقوط ازاد ارزش پول ایران و کیلویی شدن ارزش پول!!!!
فقط 200 تا 300 هزار تومان به حقوفها اضافه شد و...
یروز میگن رفع حصر بعدا میگن خبری نیست
یروز میگن شهرام جزایزی بعدا میگن... (360498)
۱۳۹۷/۰۵/۰۷ ۱۸:۵۶
کو گوش شنوا .... نمیدونم چرا باید همیشه به ته خط که رسیدیم فریاد بزنیم و بفکر درمان درد مردم باشیم (360500)
عبد
United States
۱۳۹۷/۰۵/۰۷ ۲۲:۴۲
آقای نماینده هرچه بگندد نمک اش می زنند وای...
همه ی اینها را همه می دانند بگویید چکار باید کرد؟ تا این ها برطرف شود. تا زمانیکه همه مثل شما شعار دهند و بر مسند باشند و از دیگران مطالبه کنند و فراموش کنند که خودشان وکیل مردمند اوضاع همین است و بس .پس به جنب لطفا طرح و برنامه بده و شعار بس است.
این حرف های خوب را همه بلدند و راه بلد نیست. (360502)
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷/۰۵/۰۸ ۰۰:۲۲
گوش مردم از شعار نمایندگان پر شده ،نماینده ای که 700ملیون خرج سرویس بهداشتی مجلسش بشه هیچ وقت صدای قشر فقیر ودهک پایین جامعه نیست ، (360506)
حمید
۱۳۹۷/۰۵/۰۸ ۰۷:۱۰
این همونی نیست که گفته بود باید از روسیه ممنون باشیم که نمیزاره از گشنگی بمیریم؟ (360511)
۱۳۹۷/۰۵/۰۸ ۱۹:۵۵
درود به شرف پاکت درود به تو فرزند بختیاری که بارها از تریبون شجاعانه از مردم بی دفاع ستمدیده دفاع کردید. (360528)