به روز شده در ۱۳۹۷/۱۲/۰۳ - ۱۴:۴۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۹ ساعت ۱۷:۰۶
کد مطلب : ۱۵۵۹۲۱
ممکن است هدف سفر بن علوی میانجیگری باشد

ناطق نوری: پیشنهاد ترامپ نباید ابتدا به ساکن رد شود

گروه سیاسی: ساعاتی بعد از اظهارات بی سابقه دونالد ترامپ در خصوص آمادگی برای مذاکره بدون پیش شرط با رئیس جمهوری ایران، این پیشنهاد با واکنش های مختلف در تهران روبرو شده است یکی از صریح ترین واکنش ها را ناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نشان دادند. این چهره سیاسی اصولگرا تصریح کرد: نباید ابتدا به ساکن، پیشنهاد مذاکره ترامپ رد شود وی با اشاره به این که اصل قضیه منفی نیست تصریح کرد:شاید عمان میانجیگری کند
ناطق نوری: پیشنهاد ترامپ نباید ابتدا به ساکن رد شود
حجت الاسلام  علی اکبر ناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا درباره پیشنهاد رئیس جمهور آمریکا برای مذاکره بدون پیش شرط با جمهوری اسلامی ایران گفت: اصل قصه و چنین چیزی منفی نیست و پیش بینی هم می شد و می شود ، نوع خلقیات آقای ترامپ هم همین است. وی ادامه داد: ترامپ اول توپ های محکمی را می زند و با توپ پر می آید، اگر مقابلش مرعوب شوند و جا بزنند، ادامه می دهد، ولی اگر ببیند آن طور نیست خیلی سریع نظرش عوض می شود و سناریوی بعدی را پیدا می کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: ابتدا به ساکن ما نباید مذاکره را رد کنیم و بگوییم بیخود کرده است؛ باید تامل داشته باشیم و دستپاچه نشویم، ذوق زده هم نشویم که ترامپ از همین ذوق زدگی ممکن است سوء استفاده کند، ممکن است ما را تست باشد. وی اضافه کرد: مسئولان ذیربط باید با تدبیر و درایت موضوع را رصد کنند. در شورای عالی امنیت ملی مورد بحث قرار بگیرد و نهایتا با توجه به موخراتی که شاید داشته باشد ببینند چگونه عمل کنند. ناطق نوری گفت:نباید همین طوری این پیشنهاد را رد کنیم که بگویند ایران به دنبال خشونت و جنگ است و متهم نشویم از این طرف هم ذوق زده نشویم باید به عنوان یک موضوع از طریق مسئولان ذیربط مورد بررسی و تحلیل قرار بگیرد و بعد تصمیم گیری شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره سفر یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان به آمریکا و انتشار برخی اخبار درباره احتمال سفر وی به تهران در روزهای آینده و اینکه آیا عمان برنامه ای برای میانجی گری بین دو طرف دارد، گفت: ممکن است این گونه باشد، چون عمان این سابقه را دارد، در برجام هم عمان پیشقدم بود. ناطق نوری اظهار داشت: ممکن است سفر وزیر خارجه عمان به آمریکا و بعد ایران باشد ، احتمال دارد با توجه به پیشینه ای که دارد به دنبال چنین برنامه ای باشد. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شب گذشته در نشست خبری مشترک به نخست وزیر ایتالیا گفت که آماده مذاکره بدون پیش شرط با مقامات جمهوری اسلامی ایران است.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


علیرضامحمدصالح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷/۰۵/۰۹ ۱۹:۰۹
سلام علیکم ایران هم بگوید حاضر به مذاکره هستیم اما بدون پیش شرط را قبول نداریم ایه 61 سوره انفال جلد 9 ص 154 سطر 22 میفرماید اگر دشمن به صلح وروش مسالمت امیز رغبت کرد تونیز به ان متمایل شو وبه خدا توکل کن ومترس از اینکه مبادا اموریپشت پرده باشد وتو را غافل گیر کند وتو به خاط مقاومت کنی چون خدای تعالی شنوا ودانا است ر نداشتن امادگی نتوانی (360535)
خاتمی توسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷/۰۵/۱۰ ۰۸:۴۳
وقتی بزرگان نظام و نظامی میگویند مخالف مذاکره هستند و مردم را هم مخالف مذاکره میدانند کدام مذاکره؟؟!!
بعیدمیدانم به این زودیها دوباره ایران و امریکا رودررو در گفتگو باشند (360539)
مهربانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷/۰۵/۱۰ ۰۸:۵۲
اولا در مورد مذاکره بزرگان هستند و ما چکاره
دوما اگر نظرسنجی مردم موثر بود باید اقایان نوبخت بطحایی ربیعی شریعتمدار حجتی و کرباسی با وزارت وداع میکردند (360545)
رضایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷/۰۵/۱۰ ۱۰:۲۹
آقای ناطق نوری:غاقلانه موضع گرفتنداماناطق عزیزمیدانندمشکل این مملکت مذاکره وعدم مذاکره نیست.مشکل اصلی ایران عزیزدموکراسی ست وانزوای متکران واندیشمندان ودانشگاهیان ومحبوبین ملت میباشد.....بیاییدهرچه ملت خواست تمکین بکنیدوچهره های یاس آور را ازسیستم دورسازیدآنگاه همه مشکلات مرتفع میشود. (360546)