به روز شده در ۱۳۹۷/۰۹/۲۲ - ۰۹:۵۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۱۱ ساعت ۱۹:۳۸
کد مطلب : ۱۵۶۰۸۳

اعتراض در دانمارک به قانون منع روبنده

گروه بين‌الملل: گروهي از مخالفان قانون منع روبنده اسلامي در خیابان‌های کپنهاگ، پایتخت دانمارك راهپیمایی کردند.
اعتراض در دانمارک به قانون منع روبنده
بسیاری از راهپیمایان به نشانه اعتراض به این قانون به صورت نمادین، چهره خود را پوشاندند. قانون منع پوشش کامل صورت در فضای عمومی که شامل برقع یا روبنده زنان مسلمان نیز می‌شود، از روز چهارشنبه ۱۰ مرداد در دانمارک اجرایی شده است. این قانون در ماه مه گذشته از سوی دولت راستگرای ائتلافی دانمارک به عنوان لایحه به مجلس این کشور ارائه و با رأی نمایندگان تصویب شد. دانمارک در سال‌های اخیر سیاست‌های مهاجرتی خود را سخت‌تر کرده است. مسئولان دانمارکی در سال ۲۰۱۶ قانون دیگری را تصویب کردند که به موجب آن پناهجویان تازه وارد به این کشور باید طلا و جواهرات و اشیا قیمتی خود را به دولت بدهند تا مبلغ فروش آن صرف هزینه‌های زندگی خودشان شود.
مارتین هنریکسن، سخنگوی حزب دست راستی مردم دانمارک گفت که این حزب با رأی دادن به قانون ممنوعیت روبنده در صدد مقابله با «اسلام سیاسی» و «گروه‌‌های بنیادگرا»ست. به عکس، راسموس نوردکویست، سخنگوی حزب سوسیال لیبرال موسوم به «آلترناتیو» تصویب این قانون را یک «تصمیم اشتباه» خوانده است. در دانمارک شمار زنان مسلمانی که روبنده می‌پوشند، بسیار اندک است. در اتریش، فرانسه و بلژیک نیز چنین قانونی وجود دارد، اما همه این کشورها می‌گویند هیچ دین خاصی هدف چنین قانونی نیست. در این کشورها پوشیدن روسری، عمامه و نیز کلاه یهودیان ممنوع نیست.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *