به روز شده در ۱۳۹۷/۰۹/۲۲ - ۰۹:۵۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۱۳ ساعت ۱۶:۲۷
کد مطلب : ۱۵۶۲۰۶

۱۸ نفر در سقوط بالگرد روسی کشته شدند

گروه بین‌الملل: یک بالگرد روسیه هنگام برخواستن از باند فرودگاهی در سیبری دچار سانحه شد و سقوط کرد در جریان این حادثه ۱۸ تن سرنشین از جمله خلبان و دو کمک‌خلبان جان باختند.
۱۸ نفر در سقوط بالگرد روسی کشته شدند
مسافران، کارکنان یک شرکت نفتی روسی بودند که با این بالگرد مدل Mi-8 راهی محل کار خود می‌شدند. به گزارش سازمان ناظر پرواز روسیه موسوم به رزاویاتسیا این بالگرد هنگام برخاستن به دلیلی که هنوز روشن نشده با محموله‌ای که از یک بالگرد باری آویزان بوده برخورد کرده و سقوط می‌کند و بلافاصله آتش می‌گیرد. بالگرد باری که فقط لحظاتی قبل از بالگرد مسافربر از زمین برخاسته بوده در جریان این حادثه آسیب نمی‌بیند. دو جعبه سیاه این بالگرد سالم پیدا شده و مقامات روسیه اعلام کرده‌اند کمیسیونی برای بررسی علل این حادثه تشکیل شده است.

شرکت روسی خدمات بالگرد یوتیر با سازمان ملل متحد نیز همکاری می‌کند. این حادثه حدود ساعت ۸ شب به وقت محلی و در منطقه «ونکور فیلد» در شرق سیبری روی داد. منطقه ونکور بزرگترین ذخایر نفتی شرق سیبری را در خود جای داده و شرکت روسی روزنفت کار استخراج نفت در این منطقه را برعهد دارد. هردوی این بالگردها متعلق به شرکت روسی خدمات بالگرد یوتیر بودند. این شرکت عمدتا برای انتقال کارکنان و محموله با کمپانی‌های نفت و گازی همچون شل، گازپروم و رزنفت همکاری می‌کند.
مرجع : یورونیوز
برچسب ها: سقوط بالگرد