به روز شده در ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ - ۱۱:۵۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ ساعت ۰۹:۴۳
کد مطلب : ۱۵۷۵۵۰

هجوم معتادان به اطراف ترمینال جنوب

گروه جامعه: شهردار منطقه 16 تهران در نشست خبری با اصحاب رسانه اعلام کرد اقداماتی که قبلا برای ساماندهی معتادان در محله هرندی انجام شده، باعث شد تا معتادان متجاهر به محلات جنوبی‌تر از جمله اطراف ترمینال جنوب بروند و هر روز به تعداد آنها اضافه می‌شود.
هجوم معتادان به اطراف ترمینال جنوب
جلسه هادی زبده، شهردار منطقه ۱۶ تهران در نشست با خبرنگاران اعلام کرد معتادان به اطراف ترمینال جنوب هجوم آورده اند. به گفته او ساماندهی محله هرندی (دروازه غار) باعث شده تا آسیب‌های اجتماعی در منطقه تشدید شود.به گفته زبده، عامل تشدید کننده آسیب‌ها در منطقه ۱۶، ساماندهی محله هرندی در منطقه ۱۲ بود که موجب سرریز معتادان متجاهر به منطقه ۱۶ شد.شهردار این بخش از تهران توضیح داد: معتادان متجاهر، مکان‌های امنی را در شمال منطقه ۱۶ (اطراف ترمینال جنوب) یافته و مامن‌های زیادی برای خود پیدا کرده اند و باعث مشکلاتی برای اهالی شده است. الان این وضعیت موجب نگرانی ما شده است.

هادی زبده شهردار منطقه ۱۶ تهران
او درباره افزایش آسیب‌های اجتماعی در جنوب تهران گفت: در حال حاضر تعداد معتادان متجاهری که در معابر مشاهده می‌شوند قابل توجه است و روز به روز هم زیاد می‌شوند.مسئولان متولی امر باید به کمک شهرداری بیایند تا امکان حل این مشکلات فراهم شود، بر اساس قانون، مسئولیت جمع آوری معتادان متجاهر بر عهده شهرداری نیست. اگر ما معتادی را ببریم و جایی اسکان دهیم، مسئولیت قضایی برای ما دارد، چون اذن قضایی نداریم.زبده در ادامه سخنانش به حضور بخش خصوصی در زمینه ترک اعتیاد و نگهداری از معتادان اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از بحث‌های مهم ما، انتقال ترمینال جنوب به مکان دیگری است.انتقال ترمینال جنوب بحث گسترده‌ای دارد که مدنظر شهرداری بود به بیرون از محدوده شهری منتقل شود. در نظر ما این است ترمینال جنوب به جوار راه آهن منتقل شود. پیشنهاد خام فعلی، در حال بررسی کارشناسی است.
مرجع : خبرآنلاین
برچسب ها: معتادان