به روز شده در ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۳:۲۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۰۳ ساعت ۰۹:۲۳
کد مطلب : ۱۵۸۰۳۰
پزشکیان:

فقط رئیس‌جمهور مقصر مشکلات امروز نیست

گروه سیاسی: نائیب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آیا مقر مشکلات امروز کشور رئیس‌جمهور است؟ قوانین و مقررات ما مشکلی ندارد؟ افراد دیگری هم در کشور وجود دارند که باید پاسخ دهند.
فقط رئیس‌جمهور مقصر مشکلات امروز نیست
مسعود پزشکیان درباره رفتار برخی در امضای سوال از رئیس‌جمهور و این‌که عنوان می‌کنند کسانی که سوال از رئیس‌جمهور را امضا می‌کنند طرف مردم هستند و آن کسانی که امضا نکرده‌اند به اصطلاح غیر مردمی‌اند،‌ گفت: با این مرزبندی‌ها مخالفم، معتقدم عوامل این گرفتاری‌های امروز  همین حرف‌هایی است که می‌زنیم.وی خاطرنشان کرد: با این رفتارها و تصمیم‌هایی که می‌گیریم، سیستم و حاکمیت را با چالش روبرو می‌کنیم و بعد می‌گوییم چرا این چالش را داریم،‌ برای این‌ است که خودمان این تصمیمات را گرفته‌ایم!نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به استیضاح وزیر کار گفت: به طور مثال وزیر کار را استیضاح کردند، شما خیال می‌کنید یک فرد بهتر خواهد آمد؟ قبلا هم گفته‌ام به طور قطع و یقین فرد بهتری را نمی‌توانند بیاورند.وی ادامه داد: اگر وزیر جدید آمد و مشکل حل نشد چه؟ او را هم می‌خواهند استیضاح کنند؛ خب استیضاح کنند و باز هم  وزیر عوض کنند، آیا مشکل حل می‌شود؟ آیا مشکل بیکاری وزیر کار بود؟ مگر مسائلی که در کشور وجود دارد به وزیر کار مربوط می‌شود؟ مگر مقصر مشکلات امروز رئیس‌جمهور است؟

پزشکیان ادامه داد:‌ سوال این‌جاست آیا در حال حاضر  همه قوانین، سیاست، مقررات، نوع گفت‌وگو و تعامل ما بی نقص است؟ افراد دیگری هم در کشور وجود دارند که باید پاسخ دهند.نماینده مردم تبریز تاکید کرد: این ذهنیت مردمی و غیر مردمی درست نیست، چه کسی گفته کسانی که من مردم خطاب‌شان می‌کنم مردم هستند؟ چرا به آن‌هایی که ما را قبول ندارند، نمی‌گویم مردم؟ مگر مردم همان چهار نفری هستند که دور خودمان جمع کردیم؟وی ادامه داد: مگر نمی‌گفتند لیست انگلیسی، مگر پشت همین تریبون مجلس اعلام نکردند ما از مردم هستیم، چرا مردم به آنها رای ندادند؟ باید بپذیریم هر تفکر و تقاضایی مشتری خاص خودش را دارد. به یکدیگر انگ و تهمت نزنیم و نگوییم یک عده مردمی هستند و یک عده دیگر نیستند.پزشکیان خطاب به برخی از مسئولان و نمایندگان گفت: بیایید شاخصه مردمی قرار دهیم و زندگی خودمان را با آنان مقایسه کنیم و ببینیم مثل آنان زندگی می‌کنیم یا خیر؟ با شعار دادن که نمی‌شود کار را پیش‌برد.
مرجع : ایلنا