به روز شده در ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۲:۳۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۰۷ ساعت ۰۰:۴۰
کد مطلب : ۱۵۸۴۲۵

الدحیل 1 پرسپولیس 0؛ دیدار به تهران

گروه ورزشی: شاگردان برانکو ایوانکوویچ با یک بازی امیدوارکننده و شکست خفیف مقابل الدحیل اکنون چشم به جدال در استادیوم آزادی و جبران نتیجه دوخته‌اند.
الدحیل 1 پرسپولیس 0؛ دیدار به تهران
به گزارش "ورزش سه"، سرمربی کروات سرخپوشان همانطور که وعده داده بود از بازی دفاعی خودداری کرد تا یکی از بهترین نمایش‌های این فصل شاگردانش را شاهد باشد. الدحیل که بعد از گل دقایق ابتدایی خود مالکیت توپ را در اختیار پرسپولیس می‌دید، چشم به موقعیت های خود در ضدحملات دوخته بود. با این حال نمایش پرسپولیس در این جدال اتفاقی بود که می‌تواند هواداران را به صعود این تیم امیدوار کند.
 استادیوم: شیخ خلیفه                     تماشاگر: حدود 3 هزار نفر
داور: مهند قاسم                    کمک داوران: محمد علی و واثق مدلل
 
 ترکیب الدحیل:
 
 • کلود امین
  لوکاس مندز
  محمد موسی
  سلطان بریک
  مراد ناجی
  لوییز مارتین (عبدالسلام -68)
  عاصم مادیبو (حشام -75)
  نام تائه هی
  ادمیلسون (علی حفیف -86)
  علی المعز
  یوسف العربی
سرمربی: نبیل معلول
 
 
 ترکیب پرسپولیس:
 
 • علیرضا بیرانوند
  شجاع خلیل‌زاده
  جلال حسینی
  حسین ماهینی
  محمد انصاری
  کمال کامیابی‌نیا
  احمد نوراللهی
  بشار رسن
  امید عالیشاه
  سیامک نعمتی (آدام همتی -88)
  علی علیپور (گادوین منشا -79)
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ
 
کارت زرد:
 عاصم مادیبو ( دقیقه 60) از الدحیل
لوکاس مندز (دقیقه 74) از الدحیل
سیامک نعمتی (دقیقه 77) از پرسپولیس
 
  شرح گل:
 الدحیل قطر 1 پرسپولیس 0 : (دقیقه 15، معز): ارسال از سمت راست برای معز در سمت مخالف که بازیکنی او را پوشش نمی‌داد گل اول این بازی را به نام الدحیل کرد.
 
 شرح بازی:
الدحیل به واسطه میزبانی دقایق ابتدایی بازی را به خود اختصاص داد و با ایجاد حملات پیاپی روی دروازه پرسپولیس به دنبال گل بود. بازی سراسیمه بازیکنان پرسپولیس باعث شده بود تا آنها بارها با ایجاد خطر روی دروازه بیرانوند به گل برتری نزدیک شوند و در نهایت نیز علی المعز در دقیقه 15 روی غفلت مدافعان این تیم و در موقعیتی مناسب با بیرانوند در آستانه دروازه تک به تک شد و توانست گل برتری الدحیل را به نام خود کند.
پرسپولیس بعد از دریافت گل اما شرایط مناسبی را به خود اختصاص داد و توانست با خروج از لاک دفاعی چند موقعیت جدی نیز روی دروازه حریف شکل دهد که بهترین آن توسط امید عالیشاه از دست رفت.
بازی تهاجمی دو تیم که موقعیت‌های مناسبی را روی دروازه‌ها شکل داده بود در نهایت با همان تک گل المعز در نیمه اول خاتمه یافت.
پرسپولیس در نیمه دوم یک نمایش فوق العاده از خود به جا گذاشت. هافبک های پرسپولیس به خوبی توانستند با تسلط بر میانه زمین و شکل دادن فرصت موقعیت سازی برای هم‌تیمی‌های خود، نبیل معلول و شاگردانش را دچار دردسر کنند تا جایی که هر دو تعویض الدحیل اختصاص به این بخش زمین برای خارج کردن تیمش از این فشار اختصاص یابد.
سیامک نعمتی و امید عالیشاه از کناره‌ها و بشار رسن از میانه زمین با زوج سازی به همراه کمال کامیابی نیا یا احمد نوراللهی به دنبال ایجاد موقعیت روی دروازه الدحیل بودند. پرسپولیس با نمایشی که در نیمه دوم از خود به جا گذاشت هوادارانش را کاملا به بازی برگشت امیدوار کرده و انتظار می‌رود با حمایت هواداران و ارائه دوباره این نمایش بتواند این شکست خفیف را جبران کند.
 

 
دقایق حساس:
 دقیقه 4: ارسال از سمت چپ با دفع ناقص و در حالی که بیرانوند هم در شش قدم سراسیمه بود با اختلاف کمی از کنار دروازه پرسپولیس راهی اوت شد.
دقیقه 8: حرکت احمد نوراللهی به داخل محوطه جریمه و پاس او به علی علیپور در موقعیتی مناسب با ضربه این بازیکن و دفع مدافع الدحیل سودی برای سفیدپوشان پرسپولیس نداشت.
دقیقه 16: ضربه داخل پای سیامک نعمتی در موقعیتی مناسب از پشت محوطه جریمه با برخورد به مدافع الدحیل راهی کرنر شد.
دقیقه 22: ضربه از پشت محوطه جریمه در موقعیتی خطرناک برای نام تائه هی با برخورد به مدافع پرسپولیس راهی کرنر شد.
دقیقه 24: پاس فوق العاده بشار رسن برای امید عالیشاه او را با دروازه بان الدحیل تک به تک کرد و این بازیکن نتوانست ضربه مناسبی به توپ بزند و آن را راهی اوت کرد.
دقیقه 29: حرکت رو به جلوی علی المعز و ضربه محکم این بازیکن با اختلافی کم از بالای دروازه بیرانوند راهی اوت شد.
دقیقه 46: امید عالیشاه در ورود به محوطه جریمه با خطای مدافع الدحیل متوقف شد تا داور عراقی روی خط محوطه جریمه یک ضربه ایستگاهی برای پرسپولیس اعلام کند. این ضربه را محمد انصاری با شدت بالا نواخت که توپ با اختلاف کمی راهی اوت شد.
دقیقه 61: شوت زمینی و از پشت محوطه جریمه با اختلافی کم از کنار دروازه الدحیل راهی اوت شد.
دقیقه 68: ارسال برای ضدحمله ادمیلسون و حرکت این ستاره الدحیل به سمت محوطه جریمه و ضربه کات دار او با اختلافی کم راهی اوت شد.
دقیقه 78: ضربه ایستگاهی دیدنی مندز را علیرضا بیرانوند به زیبایی راهی کرنر کرد.
دقیقه 80: روی ضدحمله الدحیل توسط العربی صاحب موقعیت فوق العاده ای شد که تکل دیدنی کامیابی نیا مانع از دستیابی حریف به گل شد.
دقیقه 90: ارسال کرنر با ضربه مهاجم الدحیل در آستانه ورود به دروازه پرسپولیس با دفع شجاع خلیل زاده همراه شد تا الدحیل از ثبت گل دوم ناکام بماند.
 

 نکات ویژه:
آخرین شکست الدحیل (لخویا سابق) مقابل پرسپولیس در این رقابت‌ها شکل گرفته است.
یوسف العربی با 9 گل زده و علی علیپور با 4 گل زده برترین گلزنان دو تیم تا پیش از شروع این بازی هستند.
پرسپولیس فصل گذشته با عبور از الدحیل (لخویا سابق) جواز حضور در مرحله یک چهارم را دریافت کرده بود.
الدحیل تاکنون دو بار در این مرحله با شکست مقابل حریفان از راهیابی به مرحله نیمه نهایی بازمانده است.
نبیل معلول، سرمربی کنونی الدحیل که در این فصل هدایت نماینده قطر را برعهده گرفته، پیش از جام جهانی روسیه در جدالی دوستانه موفق شده بود روی نیمکت تیم تونس شاگردان کی روش را شکست دهد.
کمال کامیابی نیا، بشار رسن، حسین ماهینی و سیامک نعمتی چهار بازیکنی هستند که با دریافت کارت زرد احتمالی در این جدال از همراهی تیم در بازی برگشت محروم خواهند شد.
الدحیل تاکنون ۱۴ بار به مصاف تیم‌های ایرانی رفته که ۶ برد، ۴ تساوی و ۴ باخت کسب کرده است. ۲ باخت الدحیل مقابل ایرانی‌ها در بازی با پرسپولیس بوده است.
 

 
بازیکن برتر:
پرسپولیس در نمایشی شاید دور از انتظار توانست حریف در دقایق بعد از گل تحت تاثیر قرار دهد. در این میان تک موقعیت‌های الدحیل روی ضدحملات با نمایشی دیدنی از سوی شجاع خلیل زاده همراه شد. مدافع میانی پرسپولیس بارها در ضدحملات حریف با تکل‌های دیدنی‌اش مانع از پیش روی مهاجمان الدحیل شد. این مدافع یک بار نیز موقعیت خطرناکی روی کرنر و ضربه سر مهاجم الدحیل از دروازه بیرون کشید و چند دفع توپ مناسب از او به عنوان چهره ویژه سرخپوشان ساخت. در کنار شجاع خلیل زاده، کمال کامیابی نیا نیز یکی از برترین بازی های چند هفته اخیر را از خود به جا گذاشت. جنگندگی بالا در میانه زمین و پاس‌های کم اشتباه از او در میانه میدان ستاره برتر پرسپولیس ساخت. بشار رسن نیز به جز دقایق پایانی که دچار ضعف بدنی شده بود توانست با حرکات عرضی و تکنیکی خود بازیکنان حریف را به دردسر بیندازد.
 
 
اتفاق ویژه:
بازی فراتر از انتظار پرسپولیس البته نتوانست مانع از نهمین پیروزی پیاپی الدحیل نشد. پرسپولیس که فصل را با مصائب بزرگی آغاز کرده و 5 ستاره این تیم جدا شده‌اند، سخت‌ترین کار ممکن را برای برانکو و اتخاذ تصمیم در جریان بازی شکل داد. با این حال بازیکنان سفیدپوش پرسپولیس در یک نمایش قابل ستایش در تمامی نقاط زمین به ستاره‌های این تیم تبدیل شدند. از بیرانوند که به جز در صحنه گل در دیگر موقعیت‌ها مطمئن نشان داد تا علی علیپور و سیامک نعمتی و امید عالیشاه که در میان مدافعان حریف بارها آنها را با مشکل مواجه کردند. این عملکرد غیرمنتظره از سوی شاگردان برانکو علیرغم این پتانسیل ضعیف بابت محرومیت نقل و انتقالاتی اکنون یک امیدواری بزرگ برای صعود را شکل داده است.