به روز شده در ۱۳۹۸/۰۵/۲۹ - ۲۱:۳۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۲ ساعت ۱۳:۳۶
کد مطلب : ۱۵۹۷۴۲

نتیجه جلسه دیروز شورای نگهبان در ابهام

گروه سياسي: نتیجه جلسه دیروز شورای نگهبان درباره قانون منع استخدام بازنشستگان تاكنون اعلام نشده است.
نتیجه جلسه دیروز شورای نگهبان در ابهام
سايت شوراي نگهبان بدون پوشش خبر جلسه ديروز (چهارشنبه) اين شورا، در خبري نوشت: نشست خبري سخنگوي شوراي نگهبان روز شنبه برگزار مي‌شود.

اين سايت، قبلا نوشته بود شورای نگهبان چهارشنبه 21 شهریور جلسه عمومی خواهد داشت و موارد زیر در دستورکار خواهد بود؛
الف) مصوبات مجلس شورای اسلامی
۱_ طرح اصلاح موادی از قانون آيين‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی
۲_ طرح اصلاح قانون ممنوعيت به كارگيری بازنشستگان
۳_ طرح الحاق يک ماده به قانون تعيين تکليف استخدامی معلمين حق‌التدريسی و آموزشياران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش
۴_ طرح دائمی شدن قانون استخدام نيروی انتظامی جمهوری اسلامی ايران

مركز اطلاع رساني شوراي نگهبان، از جلسه ديروز اين شورا فقط سخنان آیت‌الله جنتی راجع به ضرورت بر ساماندهی سریع اوضاع اقتصادی را پوشش داده و نوشته است: دبیر شورای نگهبان با تأکید بر برخورد با محتکران و اختلالگران اوضاع اقتصادی کشور، ساماندهی هر چه سریع‌تر اوضاع اقتصادی را خواستار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان آیت‌الله جنتی در ابتدای جلسه هفتگی این شورا، با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) افزود: امام حسین(ع) هدف از قیام خود را اصلاح امت جدش پیامبر اسلام (ص) اعلام کرد. دبیر شورای نگهبان احیای امر به معروف و نهی از منکر را از دیگر اهداف عالی قیام امام حسین(ع) برشمرد و اضافه کرد: در صورت احیای این فریضه الهی، جامعه به سوی فلاح و رستگاری رهنمون خواهد شد. آیت‌الله جنتی در ادامه با برشمردن بعضی از معضلات اقتصادی و اجتماعی جامعه، بی‌ثباتی بازار ارز و سکه، احتکار کالاهای ضروری و ایجاد بازار سیاه را غیر قابل قبول دانست و تأکید کرد این روند به هیچ عنوان به صلاح مملکت نیست. دبیر شورای نگهبان وجود شرکت‌های کاغذی جعلی و کشف انبارهای وسیع کالاهای احتکاری را نشانه‌ی ضرورت توجه و فعالیت بیشتر دستگاههای نظارتی و اطلاعاتی دانست و گفت: افراد سودجو در مدتی کوتاه پول‌های میلیاردی از اموال مردم را غارت کردند. آیت‌الله جنتی در پایان، توزیع هر چه سریعتر کالاهای احتکاری در بازار را خواستار شد و ابراز امیدواری کرد با تلاش نیروهای انقلابی و مؤمن، اوضاع اقتصادی به زودی به سامان برسد.