به روز شده در ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۱۸:۳۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۲ ساعت ۱۳:۵۸
کد مطلب : ۱۵۹۷۴۷

جنگ سوريه؛ ناوشکن آمریکا وارد مدیترانه شد

گروه بين‌الملل: همزمان با بالا گرفتن دوباره تب جنگ در سوریه، یک فروند ناوشکن آمریکایی وارد دریای مدیترانه شد و همزمان کمیته تحقیق سازمان ملل ديروز در گزارشي اعلام كرد: طي سال 2018 ميلادي تاكنون در سوریه ۳۹ بار از سلاح شیمیایی استفاده شده که ۳۳ بار آن از سوی ارتش دولت سوریه بوده است.
جنگ  سوريه؛ ناوشکن آمریکا وارد مدیترانه شد
خبر ورود ناوشکن آمریکا به درياي مدیترانه را آژانس خبری اینترفکس روسی به نقل از داده‌های مراکز بین‌المللی پایش دریایی اعلام کرده است. آمریکا پیش از این گفته بود که در صورت حمله شیمایی در جریان نبرد ادلب، مداخله نظامی خواهد کرد. ادلب آخرین سنگر فتح نشده نیروهای شورشی مخالف رژیم بشار اسد است و ارتش سوریه در صدد است که با پشتیبانی روسیه و ایران نبرد گسترده‌ای را برای بازپس‌گیری آن از شبه‌نظامیان شورشی آغاز کند. ناوشکن «بالکلی دی‌دی‌جی ۸۴» آمریکا که روز چهارشنبه از طریق تنگه جبل‌الطارق وارد مدیترانه شد، مجهز به موشک‌های هدایت‌شونده است. با ورود این ناوشکن، تعداد شناورهای آمریکایی «تامهاوک» آماده حمله به سوریه در دریای مدیترانه به ۲۰۰ فروند رسید. هفته گذشته نیز زیردریایی تهاجمی «نیوپورت نیوز» آمریکا وارد دریای مدیترانه شده بود. حضور نیروی دریایی روسیه در آب‌های نزدیک سوریه یکی از دلایل افزایش حضور دریایی آمریکا در این منطقه است.

هشدار آمریکا: ما را دوباره امتحان نکنید
از سوی دیگر آمریکا تهدید کرده است که با هر گونه حمله به ادلب «برخورد» خواهد کرد. نیکی هیلی، نماینده دائم ایالات متحده در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه خطاب به رژیم سوریه و متحدان اصلی‌اش یعنی روسیه و ایران گفت: «ما را دوباره امتحان نکنید.» اشاره هیلی در این هشدار به مداخله‌های نظامی پیشین آمریکا در سوریه بود. وی یادآوری کرد که ارتش آمریکا تا کنون دو بار به دلیل استفاده از «سلاح‌های شیمیایی» در جنگ سوریه مداخله کرده است. گفتني اينكه، کمیته تحقیق سازمان ملل ديروز در گزارشي اعلام كرد: طي سال 2018 ميلادي تاكنون در سوریه ۳۹ بار از سلاح شیمیایی استفاده شده که ۳۳ بار آن از سوی ارتش دولت سوریه بوده است.

آمریکا از این هم فراتر رفته و می‌گوید تنها نه در صورت حمله شیمیایی، بلکه اساسا در صورت انجام هر گونه حمله‌ای به ادلب، وارد عمل خواهند شد. نیکی هیلی روز چهارشنبه در این زمینه در مصاحبه با فاکس نیوز گفت: «با هرگونه حمله‌ای به شهروندان عادی در ادلب برخورد خواهد شد.»
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *