به روز شده در ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۱۸:۳۴
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۲ ساعت ۱۴:۲۵
کد مطلب : ۱۵۹۷۵۱

چشم هوشمند؛ میلیون‌ها نابینا بینا می‌شوند

گروه فناوري: کارشناسان به تازگی با استفاده از چاپگر سه بعدی نمونه اولیه چشم بیونیک (bionic eyeball) را طراحی کرده اند که می‌تواند دگرگونی در سطح نور را تشخیص دهد.
چشم هوشمند؛ میلیون‌ها نابینا بینا می‌شوند
این چشم هوشمند قادر به تشخیص سطوح مختلف در سطح نور است و دانشمندان در تلاش هستند در آینده امکان شناسایی طیف‌های بیشتری از نور را برای این وسیله امکان پذیر کنند. دانشمندان هنوز زمان قطعی عرضه نمونه تجاری این محصول به بازار‌های جهانی را مشخص نکرده اند. چشم بیونیک کاری مشابه شبکیه چشم به منطور بازگرداندن بینایی را انجام می‌دهد؛ در این وسیله که در آن نوعی ایپملنت قرار داده می‌شود، تصاویری که فرد می‌بیند به امواج الکتریکی تبدیل و آنگاه سیگنال‌های تصویر به مغز منتقل می‌شوند و به این ترتیب فرد قادر به تشخیص تصویر و افراد می‌شود. کارشناسان استفاده از چاپگر سه بعدی را راهکاری فوق العاده برای ساخت نمونه با کیفیت و سریع از چشم بیونیک می‌دانند و امیدوار هستند در آینده نمونه تکمیل شده این چشم برای کمک به رفع نابینایی افراد در جهان مورد استفاده قرار گیرد.
....
 
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *