به روز شده در ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ - ۱۹:۲۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ ساعت ۱۶:۲۳
کد مطلب : ۱۵۹۸۹۱

دونده کنیایی رکورد ماراتن را شکست

گروه ورزشی: الیود کیپچوگه رکورد ماراتن را شکست. دونده پرافتخار کنیایی روز یکشنبه مسیر ۴۲ کیلومتری مسابقه ماراتن برلین را در ۲ ساعت و ۱ دقیقه و ۳۹ ثانیه تمام کرد تا رکورد جهانی این رشته را ازآن خود کند.
دونده کنیایی رکورد ماراتن را شکست
اگرچه او در ۲۵ کیلومتر نخست مسابقه توسط دو هموطن دیگر سایه به سایه تعقیب می‌شد اما ۱۷ کیلومتر آخر مسیر را به تنهایی طی کرد تا به خط پایان رسید. آموس کیپروتو با ۲ ساعت و ۶ دقیقه و ۲۳ ثانیه و ویلسون کیپسانگ با ۲ ساعت و ۶ دقیقه و ۴۸ ثانیه نیز به ترتیب مقام‌های دوم و سوم مسابقه را ازآن خود کردند. به این ترتیب هر سه مدال آور این دوره از ماراتن برلین اهل کنیا بودند.

الیود کیپچوگه، آموس کیپروتو، ویلسون کیپسانگ مدال آوران مرد ماراتن برلین ۲۰۱۸
پیش از این رکورد جهانی ماراتن در اختیار دنیس کیپراتو کیمتو، دیگر دونده اهل کنیا بود. وی در سال ۲۰۱۴ توانسته بود در مسابقه برلین رکورد ۲ ساعت و ۲ دقیقه و ۵۷ ثانیه ماراتن را به نام خود ثبت کند.
در بخش زنان نیز گلادیس چرونو از کنیا با ثبت زمان ۲ ساعت و ۱۸ دقیقه و ۱۱ ثانیه مقام نخست را به دست آورد و روتی آگا و تیرونش دیبابا دوندگان زن اتیوپی به ترتیب دوم و سوم شدند.

گلادیس چرونو (کنیا)، روتی آگا (اتیوپی) و تیرونش دیبابا (اتیوپی) زنان مدال آور ماراتن برلینعکس از رویترز

ماراتن برلین یکی از معتبرترین مسابقات دوی جهان محسوب می‌شود، در طول ۴۵ سالی که از برگزاری این مسابقه می‌گذرد پایتخت آلمان شاهد ثبت ۶ رکورد جهانی در این رشته بوده است. بیش از ۴۵ هزار دونده از سراسر جهان در این دوره از ماراتن برلین شرکت کرده بودند.

 
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *