به روز شده در ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۲۲:۰۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۹ ساعت ۱۴:۲۵
کد مطلب : ۱۶۰۱۲۱
دیدار کری با ظریف مغایر منافع ملی ماست

پمپئو: باند کری به ضرر آمریکا عمل می‌کنند

گروه بين‌الملل: وزیر خارجه آمریکا گفت: که اگر ایران موارد اساسی مورد نظر آمریکا را انجام دهد، رئیس‌جمهور آمریکا خوشحال می‌شود که تهران به جامعه جهانی بازگردد.
پمپئو: باند کری به ضرر آمریکا عمل می‌کنند
«مایک پمپئو» در مصاحبه با شبکه فاکس‌نیوز افزود: او به همراه «برایان هوک» رئیس «گروه اقدام ایران» در وزارت امور خارجه آمریکا تلاش می کنند از ایران بخواهند مانند «یک کشور عادی» رفتار کند. او  گفت: زمانی که ایران دست از حمایت از تروریسم بردارد، از پرتاب موشک خودداری کرده و دیگر به سفارت ها و کنسولگری های ما حمله نکند، وقتی این موارد اساسی رعایت شود همانطور که آقای رئیس‌جمهور گفته ما خوشحال می‌شویم که تهران به جامعه جهانی بازگردد اما رفتار انقلابی آنها باعث می شود که آنها بازیگر خوبی نباشند به همین دلیل آنها نیاز دارند به [رفتار خود] شکل جدیدی بدهند و اگر این کار را انجام دهند ما امور را سرو سامان می دهیم.
 
وی در ادامه مدعی شد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا بسیار واضح از زمانی که کمپین انتخاباتی خود را آغاز کرده بود اعلام کرد که توافقی که توسط دولت پیشین آمریکا با ایران ایجاد شده بود برای آمریکا و البته جهان بد بوده است. پمپئو در واکنش به دیدارهای «جان کری» وزیر خارجه پیشین آمریکا با «جواد ظریف» وزیر خارجه ایران، گفت: به نظر می رسد کری نمی تواند از صحنه خارج شود، در حالی که باید این کار را انجام دهد، وقتی من هم وزیر سابق شوم از صحنه خارج خواهم شد، هر وزیر سابق دیگری هم همین کار را انجام داده است.

وی در ادامه گفت اینکه شما با همتایان سابق خود دیدار کنید یک چیز است اما چیزی که کری، وندی شرمن و ارنست مونیز در واقع این باند انجام می‌دهند متفاوت است، آنها تلاش می کنند تا اقدامات دونالد ترامپ را تضعیف کنند، ایرادی ندارد که با ایرانی ها صحبت کنند اما آنها باید در راستای اهداف سیاست خارجه آمریکا این کار را انجام دهند اما آنها در راستای سیاست خارجه خودشان [دولت سابق] فعالیت می‌کنند، آنها نه تنها مثبت نیستند بلکه به ضرر آمریکا عمل می‌کنند باید این مسأله را رها کنند آنها زمان خود را داشته اند و به عقیده ما رویکرد آنها با ایران ناموفق بوده و ما تلاش می کنیم آن را اصلاح کنیم.