به روز شده در ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۲۲:۱۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۰۱ ساعت ۱۲:۰۱
کد مطلب : ۱۶۰۳۰۲
در بحبوحه بحران ونزوئلا روی داد؛

پهلو گرفتن کشتی بیمارستانی چین در ونزوئلا

گروه بین الملل: یک کشتی بیمارستانی نیروی دریایی چین در بحبوحه افزایش بحران اقتصادی در ونزوئلا در نتیجه تحریم‌های آمریکا در نزدیکی بندری واقع در پایتخت ونزوئلا پهلو گرفته است.
پهلو گرفتن کشتی بیمارستانی چین در ونزوئلا
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس ولادیمیر پادرینو وزیر دفاع ونزوئلا در مراسم پهلو گرفتن و استقبال از این کشتی بیمارستانی نیروی دریایی چین، در بندری واقع در نزدیکی کاراکاس ، پایتخت ونزوئلا حضور یافت. این کشتی بیمارستانی چینی، موسوم به "کشتی صلح" در جدیدترین توقف خوددر تور ۱۱ کشوری که از ژوئن سال جاری میلادی آغاز شده در کاراکاس توقف کرده است. این ماموریت صلح طلبانه، به " ماموریت هماهنگ" نامگذاری شده است.

وزیر دفاع ونزوئلا هچنین گفت: این همان دیپلماسی مهمی است که شما در جهان، نشان داده‌اید. شما با اقدامات قاطعانه خود در زمینه همکاری و نه فقط صحبت کردن این دیپلماسی را نشان می‌دهید. این تمایلات خیرخواهانه از جانب کشورهای جهان، از اوت سال جاری میلادی و زمانی آغاز شد که پنتاگون اعلام کرد که کشتی بیمارستانی خودش را به کلمبیا و برای تامین درمان‌های رایگان برای هزاران تن از مهاجران ونزوئلایی ارسال می‌کند. مهاجران ونزوئلایی در نتیجه بحران سیاسی و ناآرامی‌های اقتصادی و کمبود مواد دارویی و غذایی این کشور را ترک گفته و به کشورهای همسایه رفته‌اند.

جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا در نتیجه سفر ماه گذشته خود به کلمبیا استقرار این کشتی بیمارستانی‌ را یک ماموریت بشر دوستانه برای رویارویی و رسیدگی به سوء مدیریت اقتصادی دولت ونزوئلا اعلام کرد. سازمان ملل تخمین می‌زند که ۲.۳ میلیون سکنه ونزوئلا در سالهای اخیر از این کشور به کلمبیا ، اکوادور، پرو و برزیل گریخته باشند. ماموریت‌های بشر دوستانه این کشتی چینی در سراسر جهان نشانهای از اقدامات دولت چین و تمایلات پکن در افزایش و گسترش تدریجی نفوذ نظامی خود در خارج از کشور محسوب می‌شود. این کشتی شامل ۳۰۰ تخت بیمارستانی، ۸ اتاق عمل و یک هلی کوپتر امداد است و در ماموریت‌های خود به بیش از ۴۰ کشور جهان اقدام به ارائه خدمات رایگان درمانی برای بیش از ۱۸۰ هزار تن کرده است.

این کشتی چینی، پیش از این دو بار به آمریکای لاتین سفر کرده که یکی از آنها مربوط به ۲۰۱۱ و دیگری مربوط به ۲۰۱۵ است اما هرگز به ونزوئلا نرفته بود. این کشتی قرار است به جزیره‌ی گرامادا واقع در دریای کارائیب و اکوادور نیز برود.
مرجع : ایسنا
برچسب ها: بحران ونزوئلا