به روز شده در ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۴:۳۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۰۳ ساعت ۱۱:۰۹
کد مطلب : ۱۶۰۴۹۱

شورای امنیت حمله اهواز را «تروریستی، شریرانه و بزدلانه» خواند

گروه بين‌الملل: شورای امنیت سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه‌ای حمله اهواز را «تروریستی، شریرانه و بزدلانه» خواند و آن‌را «بشدت» محکوم کرد.
شورای امنیت حمله اهواز را «تروریستی، شریرانه و بزدلانه» خواند
اعضای شورای امنیت در این بیانیه ضمن تسلیت به «خانواده قربانیان و دولت ایران» تروریسم را «در هر شکلی» محکوم کردند و آن‌ را «شدیدترین تهدید علیه صلح و امنیت بین الملل» خواندند. در این بیانیه همچنین اعضای دائم و غیردائم شورای امنیت سازمان ملل تاکید کردند که عاملان و سازمان‌دهندگان این حمله «و کسانی که از آن حمایت مالی کرده یا هرگونه مسئولیتی داشتند» باید محاکمه شوند. شورای امنیت از تمام کشورها خواست برای شناسایی و محاکمه عاملان و سازمان‌دهندگان با ایران همکاری کنند.
 
شورای امنیت در بخش دیگری از این بیانیه «تروریسم» را با هر انگیزه‌ای «جنایت غیر قابل توجیه» خواند و تاکید کرد که کشورها موظفند که با «تمام قوا و در چارچوب مقررات بین المللی» با آن مبارزه کنند. در جریان حمله اهواز که روز شنبه روی داد ۲۴ نفر از جمله افراد غیرنظامی جان خود را از دست دادند و بیش از ۶۰ نفر نیز زخمی شدند.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *