به روز شده در ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۲۲:۱۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۹ ساعت ۱۰:۲۳
کد مطلب : ۱۶۱۸۳۶

شفر و رویای دست یافتنی قهرمانی در جنوب

گروه ورزشی: خوزستان همیشه برای وینفرد شفر خوش‌یمن بوده. استانی که استقلال با مربیگری مرد آلمانی بهترین نتایج دو فصل اخیر را به ‌دست آورده است.
شفر و رویای دست یافتنی قهرمانی در جنوب
می‌توان به جرأت گفت مثل تهران، خوزستان هم خانه استقلال و شفر است. این نکته را نتایجی که استقلال با شفر در این استان جنوبی کسب کرده اثبات می‌کند.در حدود یک سالی که شفر سرمربی استقلال شده، او و تیمش 6 بار در استان خوزستان بازی کرده و هر 6 بار به موفقیت رسیده‌اند. اتفاقی جالب برای تیمی که البته در خوزستان هم هواداران بسیاری دارد.هر بار که استقلال به خوزستان می‌رود تا در لیگ برتر و جام حذفی بازی کند، هواداران پرشماری پا به ورزشگاه می‌گذارند تا این تیم را تشویق کنند. این مساله هم می‌تواند نقش غیر قابل انکاری در موفقیت استقلال در خوزستان داشته باشد.ابتدا در دی ‌ماه سال قبل، استقلال و شفر میهمان همنام خوزستانی خود بودند. در ورزشگاه غدیر و با حضور تماشاگرانی پرشمار که سکوها را اشغال کرده بودند. شاگردان شفر یکی از بهترین بازی‌های خود را انجام دادند و با 3 گل، استقلال‌خوزستان را شکست دادند تا نخستین برد خارج از خانه این مربی آلمانی در استقلال رقم بخورد. وریا غفوری، علی قربانی و روزبه چشمی گل‌های استقلال را در این بازی وارد دروازه وحید شیخ‌ویسی کردند.

در بهمن‌ماه 1396، استقلال در چارچوب مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی به آبادان رفت تا مقابل صنعت‌نفت بازی کند. شفر و شاگردانش موفق شدند در یک بازی سخت، پرفشار و طاقت‌فرسا، نفت‌آبادان را با نتیجه 2 بر یک شکست بدهند و به فینال جام حذفی صعود کنند. پژمان منتظری و داریوش شجاعیان گل‌های استقلال را وارد دروازه سوشا مکانی کردند تا تک گل لوسیانو پریرا نیز نتواند نفت آبادان را از شکست خانگی نجات بدهد.سومین سفر شفر به استان خوزستان، در اسفند ماه 1396 انجام شد. استقلال مقابل فولاد در ورزشگاه غدیر بازی کرد و توانست میزبان خود را با نتیجه 4 بر یک از پیش رو بردارد. مامه بابا تیام(دو بار) و روزبه چشمی و داریوش شجاعیان برای استقلال گل زدند و رحیم زهیوی نیز تک گل فولاد را به ثمر رساند.برای برگزاری فینال جام حذفی، شفر چهارمین سفر خود را به استان خوزستان تجربه کرد. دیداری که در اردیبهشت ‌ماه 1397 در خرمشهر و مقابل خونه به خونه برگزار شد و استقلال توانست با یک گل حریف لیگ یکی خود را شکست بدهد.

ارسال خسرو حیدری و ضربه تمام‌کننده تیام، این جام را برای استقلال به ارمغان آورد تا شفر در استان خوزستان همچنان بدون شکست بماند.استقلال و شفر که تا همین چند روز قبل، تنها یک برد در لیگ برتر و مقابل تراکتورسازی به ‌دست آورده بودند، برای برگزاری بازی مرحله یک‌شانزدهم نهایی جام حذفی به خوزستان رفتند تا مقابل نفت ‌مسجدسلیمان به میدان بروند. دیداری که در پایان 120 دقیقه با تک گل روح‌ا... باقری به سود استقلال به پایان رسید.ششمین بازی استقلال در خوزستان و در دوران مربیگری وینفرد شفر، در لیگ برتر انجام شد. این بار هم مقابل نفت در مسجدسلیمان. استقلال موفق شد با گل‌های ا... ‌یار صیادمنش و مهدی قائدی، حریف سرسخت خود را از پیش رو بردارد و با کسب سه امتیاز به تهران برگردد.شفر در خوزستان، آمار صد درصد برد را به نام خود ثبت کرده. آماری که حتی بهتر از آمار او در بازی‌های خانگی است. خوزستان برای شفر، استان خاطره‌های شیرین است. خاطره‌هایی که همه آنها با برد استقلال همراه شده است.
مرجع : ایلنا
برچسب ها: وینفرد شفر