به روز شده در ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۰۲:۱۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۰۱ ساعت ۰۰:۳۴
کد مطلب : ۱۶۲۸۳۶
برنامه نود براي دومين هفته متوالي پخش نشد

ممانعت از پخش پربيننده‌ترين برنامه سيما

گروه ورزشي: یک هفته پس از اعلام پایان همکاری مهران مدیری با صداوسیما، ظواهر امر از پایان همکاری عادل فردوسی پور و رسانه ملی بعد از حدود ۲۰ سال حکایت دارد.
ممانعت از پخش پربيننده‌ترين برنامه سيما
سرپرست روابط عمومی شبکه ۳ سیما با اعلام این خبر به فارس گفت: با عنایت به رفتار غیر حرفه‌ای تهیه کننده و مجری برنامه نود (عادل فردوسي‌پور) در عدم پخش این برنامه بعد از بازی انگلیس-اسپانیا در دوشنبه گذشته و همچنین استمرار رفتار خارج از عرف ایشان در مصاحبه خلاف ابلاغ گروه ورزش، برنامه مذکور این هفته نيز پخش نخواهد شد.

گفتني اينكه، برنامه نود با حضور عادل فردوسی پور تبدیل به پربیننده‌ترين برنامه صدا و سیما شده است و طرفداران بسیاری  دارد. زمزمه‌های کنارگذاشتن عادل فردوسی پور از زمان روی کار آمدن فروغی مدیر جوان شبکه 3 كه در محافل سياسي از او به عنوان يكي از افراد نزديك به محافل تندروي اصولگرا ياد مي‌شود آغاز شد و به نظر می رسد که این تصمیم در حال عملی شدن است.  چند واكنش توييتري فعالان رسانه‌اي به تلاش مدير جديد شبكه سه سيما براي حذف فردوسي‌پور پس از سه دهه از تلويزيون را در زير بخوانيد:

مصطفی داننده در یادداشتی تلگرامی درباره‌ی پخش نشدن مجدد برنامه نود عادل فردوسی پور با عنوان «دوشنبه‌ها زودتر می‌خوابیم» نوشت: نود این هفته هم پخش نشد تا مشخص شد که به صورت رسمی مدیران تلویزیون و عادل فردوسی پور، شمشیر را برای هم از رو کشیده‌اند. دلیل پخش نشدن نود در هفته گذشته بازی (اسپانیا و انگلستان) بود و حالا به گفته مسوول روابط عمومی شبکه ۳ رفتار غیر حرفه‌ای تهیه کننده و مجری برنامه نود و همچنین استمرار رفتار خارج از عرف ایشان در مصاحبه خلاف ابلاغ گروه ورزش.
آنگونه که مشخص است مدیران شبکه سه می‌خواهند عادل نباشد یا اگر هم باشد یک فردوسی پور بی آزار باشد. من اگر اگر جای عادل بودم، وارد این بازی نمی‌شدم و هرچه زودتر عطای حضور در این برنامه را به لقایش می‌بخشیدم حتی به واسطه چشم پوشی به همه خون دل‌هایی که برای بزرگ شدن این برنامه خورده بودم. من اگر جای عادل بودم، همین امروز به سراغ ساختن نود جدید در فضای مجازی می‌رفتم. این روزها قدرت تلگرام و اینستاگرام از تلویزیون بیشتر نباشد، کمتر نیست. من اگر جای عادل بودم، با رفتنم به مدیران تلویزیون نشان می‌دادم که آنها در این وسط ضرر می‌کنند نه من.

من اگر جای عادل بودم، اجازه می‌دادم تلویزیون به قهقرا برود. تصور اجرای نود با جواد خیابانی، پیمان یوسفی، مزدک میرزایی یا حتی میثاقی پر استعداد، عذاب آور است . من اگر جای عادل بودم، اجازه می‌دادم از نودم، ورزش و مردم دیگری بیرون بیاید تا مردم بدانند مدیران این کشور، انسان‌هایی که هر روز موفق تر از دیروز خود هستند را دوست ندارند و به دنبال این هستند که با آدم‌های کوچک کار کنند. من اگر جای عادل بودم، بیش از این برندم را در تلویزیون خرج نمی‌کردم. تلویزیونی که در سال ۸۸ به واسطه من و برنامه‌ام مخاطب خود را به صورت کامل از دست نداد. من اگر جای عادل بودم، به مدیران تلویزیون نشان می‌دادم، کُت تن کیست! مدیران تلویزیون امشب حالت فاتح را خود گرفته‌اند و با خود می‌گویند، دماغ این بچه را به خاک مالیدیم اما همین امشب آنها سرمست از فتح زودگذر خود هستند. در این جنگ عادل فردوسی پور برنده نهایی است. برنده‌ای که با رفتنش باعث می‌شد بخشی از مردم به صورت کامل چشم خود را به روی تلویزیون ببندند. رفتن عادل از تلویزیون باعث می‌شود دوشنبه‌ها زودتر بخوابیم.سيامك رحماني (روزنامه‌نگار):
درود بر شرافت عادل فردوسی‌پور که ترجیح داد برای کسی گردن کج نکند


ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷/۰۸/۰۱ ۰۵:۵۸
اتفاقا بر عکس من از 88 بیشتر تلویزیون نگاه می کنم. .... (361607)
۱۳۹۷/۰۸/۰۱ ۱۶:۳۱
شما شاید اینجوری باشه اما آمار میگه بسیاری از ایرانیان از سال 1388 با تلویزیون میلی خداحافظی کردند (361622)
کیومرث
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷/۰۸/۰۱ ۰۶:۲۰
عادل میدونه تلویزیون بزرگش کرده و مدیون تلویزیون هست پس نمکدان نمیشکنه (361608)
۱۳۹۷/۰۸/۰۱ ۱۲:۱۸
دوست عزیز خدا هست که عزیز میکنه یا ذلیل فردوسی پور محبوب مردم شده بواسطه مرام و اصولش نه تلویزیون (361614)
مازیار بهاری
United States
۱۳۹۷/۰۸/۰۱ ۱۶:۳۱
تلویزیون بزرگش نکرده . خودش هنر داشته . اگه تلویزیون بزرگ کننده بود پس چرا یامین پور و امثالهم بزرگ نشدند ؟! (361623)
محمد
۱۳۹۷/۰۸/۰۱ ۰۸:۵۱
20 سال با نود زندگی کردیم- زمانی که بچه ام فوت کرد روز دوشنبه بود بی اختیار شبکه سه و برنامه نود را نگاه کردم هرچند کم ولی برا مدت کوتاهی از ناراحتی بیرون اومدم . احسنت برتو عادل عادل بمان (361609)
ناصر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷/۰۸/۰۱ ۰۹:۳۱
درود بر شرافتت عادل خان، همه ما دوستت داریم و میدانیم که شما از همه سالمتر هستی و برنامه نود هم سالمترین برنامه تلویزیونیه ، اما ظاهرا این دوستان مالک شبکه دوست ندارن یه برنامه تلویزیونی بصورت ریشه ایی به مشکلات بپردازه و بتونه راه حلی برای اونها پیدا کنه، انشاالله مثل همیشه قویدل ، عادل ، با ثبات و تندرست باشی عادل جان ، به امید روزی که آقایان از تصمیمات غیر منطقی خود دست بکشن و همیشه طرفدار حق و حقگو باشند. درود (361610)
۱۳۹۷/۰۸/۰۱ ۱۰:۴۰
قهقرای صدا وسیمای میلی!!!!!!!! (361611)
۱۳۹۷/۰۸/۰۱ ۱۳:۵۹
به نظرم 90 تنها برنامه درست و حسابی در کشور است که سعی می کند واقعیت مطالب را بیان کند آنهم در جایی که همه ظاهر قضایا را دوست دارند و اهل ظاهرسازی و رفع و رجوع ظاهر هستند. کار بسیار سختی دارد عادل فردوسی پور، کما اینکه در طول این سالها چه چیزهای را تحمل کرد و می کند. درود بر عادل (361619)
حسن
۱۳۹۷/۰۸/۰۱ ۱۲:۳۴
صدا وسیما کار خوبی می کند عادل آدم نژاد پرستی است باعث اختلاف قومی و مذهبی در کشور میشود . (361618)
ebrahim
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷/۰۸/۰۱ ۱۴:۱۷
باسلام
تنها برنامه جذاب تلویزیونی ایران برنامه نود بود که ظاهرا آنهم مثل سایر دلخوشی ها پرکشید.... (361620)
۱۳۹۷/۰۸/۰۱ ۱۶:۳۰
خیلی مخاطب دارن اونوقت اینجوری پر بیننده ترین برنامشون هم از دست میدن. صدا و سیما داره به کدوم سمت سقوط میکنه؟؟ (361621)