به روز شده در ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۹:۰۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ ساعت ۱۳:۱۱
کد مطلب : ۱۶۴۵۷۶

پيروز حناچي؛ پاكدست، با دغدغه اجتماعي

پيروز حناچي؛ پاكدست، با دغدغه اجتماعي
گروه جامعه: عبدالله رمضان‌زاده سخنگوي دولت اصلاحات در توييتي نوشت: خوشحالم از اینکه فردی که به پاکدستی و دوری از حاشیه های سیاسی مشهور است به عنوان شهردار تهران انتخاب شد. همچنين دكتر محمدرضا شکوری‌راد دبيركل حزب اراده ملت ايران در توييتي نوشت: انتخاب⁧ دکترحناچی⁩ نتیجه مناسب‌تری برای این مرحله بود. شورا با رأی‌آوری حناچی همگرایی و انسجام خود را بهتر حفظ خواهد کرد. يك فعال مطبوعاتي درباره شهردار جديد تهران نوشت: حناچي ⁩را وقتي تيم احمدي نژاد او را از جايي كه بهش تعلق داشت كنار گذاشت و در دفترش در دانشگاه تهران دوران عزلت سپري كرد، مي شناسيم. يك استاد شهرساز كه دغدغه اجتماعي دارد؛ شهرفروشي را تعطيل، سراغ درآمدهاي پايدار مي رود.

راي الويري به دكتر حناچي بود:

 
پيروز حناچی که شهردار تهران شد، کیست؟
پیروز حناچی در سال ۱۳۴۳ در تهران به‌دنیا آمده و ۵۴ساله است.
 او دانش‌آموخته اولین دوره دبیرستان مفید در تهران است که زیر نظر مؤسسه خیریه مکتب امیرالمؤمنین در قم که عبدالکریم موسوی اردبیلی، از مراجع عظام‌تقلید، بنیان نهاده‌است، کار می‌کند. حناچی در سال ۱۳۷۱ از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه‌تهران کارشناسی‌ارشدپیوسته معماری گرفت و در سال ۱۳۷۸ هم دکترای تخصصی معماری‌اش با گرایش مرمت‌شهری و باززنده‌سازی شهرهای تاریخی را گرفت

حناچی در دوران جنگ ایران و عراق در برخی عملیات برای طراحی و ساخت پل، بیمارستان‌های صحرایی و ساختمان‌های اورژانس حاضر بوده؛ از جمله عملیات والفجر مقدماتی و خیبر. او زمانی در دهه هفتاد، قائم‌مقام ریاست دانشکده هنرهای زیبا و بعدتر معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه تهران بوده است. او مدتی هم مدیر گروه مرمت ابنیه و بافت دانشکده‌معماری دانشگاه تهران بوده‌است. حناچی، سردبیر و مدیرمسوول مجله معماری «آبادی» و رئيس شعبه ایرانی نهاد دکومومو است که یک سازمان بین‌المللی غیردولتی برای مستندنگاری و حفاظت از آثار معماری دوران مدرن و معاصر است.

⁣ اما حناچی هم‌چنین کارنامه اجرایی-دولتی قابل‌توجهی هم دارد؛ در دولت دوم محمد خاتمی و دولت اول حسن روحانی معاون معماری و شهرسازی وزارت مسکن و دبیر شورای‌عالی‌شهرسازی بوده است. او همچنین سابقه عضویت در شورای‌عالی فنی سازمان میراث‌فرهنگی، کمیسیون زیربنایی دولت اصلاحات، شورای‌عالی ترافیک، کمیسیون ماده ۵ و ریاست شورای تدوین مقررات‌ملی‌ساختمان را در کارنامه دارد. حناچی در دوران شهرداری محمدعلی نجفی ، معاون فنی‌ و عمرانی و در دوران افشانی، معاون معماری‌وشهرسازی شهرداری تهران بود.
برچسب ها: پیروز حناچی

مهربان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷/۰۸/۲۲ ۱۵:۳۸
انشاا...که این انتخاب خیر باشه و ضامن اتحاد و موفقیت بیشتر اصلاح طلبان معتدل و پاکدست (361787)
Amir
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷/۰۸/۲۲ ۱۷:۳۴
پس نتیجه می‌گیریم که ده نفر از اعضای شورای شهر اصلاح طلب تهران به یک آدم ناپاک رای داده‌اند!!!! شهرداری تهران حالا دیگر به گرد پای قالیباف هم نمی‌رسد!!! (361794)
علیرضاغلامی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷/۰۸/۲۳ ۰۹:۲۹
سلام، بهترین انتخاب شایسته شهرتهران و مردمان مهربانش ،تخصص ، مدیریت ،پاکدستی ،امیدوارم آقا پیروز ، پیروز این عرصه باشد (361800)