به روز شده در ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۹:۰۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۵ ساعت ۰۰:۵۵
کد مطلب : ۱۶۴۷۳۸

آخرين اخبار درباره حادثه غيراخلاقي در شوشتر

گروه جامعه: چند روز پس از انتشار یک فیلم دردناك و غيراخلاقي در شوشتر خوزستان، فرماندار این شهر، تایید کرد که سه نفر از جمله عامل تجاوز به چند پسربچه بازداشت شده‌اند.
آخرين اخبار درباره حادثه غيراخلاقي در شوشتر
به گزارش ایرنا، حسین پنبه‌دانه‌پور، فرماندار شوشتر، درباره «انتشار فیلم تجاوز یک مجرم سابقه‌دار در این شهر به چند کودک و نوجوان» گفت: «زمانی که این فیلم منتشر شد، هم توزیع‌کننده، هم فیلمبردار، و هم این فرد بازداشت شدند». خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه، نیز از بازداشت یک «مجرم سابقه‌دار» که «پس از تجاوز به چند پسربچه، تصاویر آنها را در فضای مجازی منتشر کرده بود» به همراه دو همدستش خبر داده است.

هفته گذشته خبرگزاری جمهوري اسلامي ايران (ایرنا) به نقل از «یک منبع در نیروی انتظامی شوشتر» خبر داده بود که عاملان «انتشار گسترده یک فیلم مستهجن»، با تلاش پلیس فتا «ظرف شش ساعت شناسایی و دستگیر شدند» اما در روز پنج‌شنبه يك فعال رسانه‌اي مقيم خارج از كشور، با انتشار تصاویری در اینستاگرام خود نوشت که یک «مجرم و اوباش سابقه‌دارِ شهر شوشتر که بارها زندانی شده ... همراه دو نفر از دوستانش» از صحنه‌های تجاوز به پسران نوجوان فیلم می‌گرفته و آنها را وادار به سکوت می‌کرده است. وي همچنین به نقل از برخی نزدیکان این کودکان گفته است که يك مركز رسمي هم خانواده‌های قربانیان را تهدید کرده است که با رسانه‌ها در این باره حرفی نزنند. با این حال فرماندار شوشتر در گفت‌وگو با ایرنا «تهدید خانواده‌ها» را تکذیب کرده و گفته است که «برخی خانواده‌ها شکایت خود را تحویل داده‌اند و برخی هم در حال تکمیل و تحویل‌اند».

همچنین به گزارش خبرگزاری ایلنا، نیروی انتظامی ابتدا بازداشت «عوامل تجاوز به کودک ۱۲ ساله شوشتری» را تایید کرد و ساعاتی بعد درباره «انتشار تصاویر مجرم سابقه‌داری که اقدام به آزار و اذیت چند نوجوان کرده بود» هشدار داد. به نوشته ایلنا، پلیس فتا هشدار داده است که با کسانی که تصاویر مربوط به این تجاوزها را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند «برخورد قانونی خواهد شد». این خبر در شبکه‌های اجتماعی نیز با واکنش‌های متعددی روبه‌رو شده است.

راست است يا دروغ؟
حجت الاسلام زائری در واکنش به متجاوز بی شرم در شوشتر در اینستاگرام خود نوشت: راست است یا دروغ؟