به روز شده در ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۸:۱۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۵ ساعت ۱۳:۳۱
کد مطلب : ۱۶۴۷۶۱
از نفت ۷۰ دلاری راضی‌ام

پوتین: با مایک پنس در مورد ایران صحبت کردم

گروه بين‌‌الملل: رییس‌جمهوری روسیه، در نشستی خبری در سنگاپور گفت در مذاکرات خود با مایک پنس‌، معاون رییس‌جمهوری آمریکا در مورد روابط با ایران و برنامه ‌هسته‌ای این کشور صحبت کرده است. پوتین روز پنج‌شنبه با پنس دیدار کرد.
پوتین: با مایک پنس در مورد ایران صحبت کردم
ولادیمیر پوتین، گفت در این دیدار در مورد اقدام آمریکا در راستای خروج از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد نیز با پنس گفت‌وگو کرده است. پوتین اشاره بیشتری به جزئیات گفت‌وگوهای خود با معاون دونالد ترامپ نکرد. رییس‌جمهوری روسیه برای شرکت در نشست انجمن ملل آسیای جنوب شرقی (آسه‌آن) به سنگاپور سفر کرده است. رییس جمهور روسیه اظهار کرد در دیدار با همتای آمریکایی خود در پاریس، درباره قیمت نفت گفت‌وگو کرده و روسیه از قیمت فعلی نفت راضی است. وی اظهار کرده که قیمت ۷۰ دلاری هر بشکه نفت کاملا مناسب است. وی وعده نداد روسیه تولید خود را همان طور که برخی از اعضای اوپک درخواست کرده‌اند، به منظور حمایت از قیمت‌ها کاهش می‌دهد اما گفت قصد دارد به همکاری با اوپک برای تثبیت بازار نفت ادامه دهد، زیرا اقدامات فعلی نتایج مثبتی داشته‌اند.

رییس جمهور روسیه همچنین نسبت به بهبود روابط با آمریکا در دیداری که با ترامپ در اواخر ماه جاری در حاشیه نشست گروه ۲۰ در آرژانتین خواهد داشت، ابراز امیدواری کرد. بر اساس گزارش بلومبرگ، قیمت نفت برنت هفته جاری به دلیل نگرانی از اشباع عرضه تحت تاثیر رکورد بالای تولید آمریکا و تحریم‌های ملایم‌تر از حد انتظار آمریکا علیه ایران به کمتر از ۷۰ دلار در هر بشکه سقوط کرد. در این بین، اوپک اعلام کرده سرگرم بررسی بازگشت به کاهش تولید است اما روسیه هیچ اظهارنظری نکرده و رویکرد صبر و مشاهده را در پیش گرفته است.