به روز شده در ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۱۲:۴۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ ساعت ۱۶:۴۹
کد مطلب : ۱۶۴۹۶۳

دستور وزیر اقتصاد برای پرداخت حقوق کارگران هفت‌تپه از محل یارانه نیشکر

گروه اقتصادی: نماینده مردم شوش در مجلس گفت: طی درخواست وزیر جهاد کشاورزی از جهانگیری اعلام شد حقوق کارگران شركت نیشكر هفت‌تپه از محل یارانه نیشکر پرداخت شود.
دستور وزیر اقتصاد برای پرداخت حقوق کارگران هفت‌تپه از محل یارانه نیشکر
سید رضی نوری نماینده مردم شوش در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به مشکل کارگران کارخانه نیشکر هفت تپه، گفت: حدود 5 هزار کارگر اکنون به دلیل مشکل این کارخانه نتوانسته‌اند حقوق خود را دریافت کنند که ما به همراه دیگر مسئولان پیگیر حل این مسئله هستیم. وی تصریح کرد: عصر دیروز بنده با استاندار جلسه‌ای برای هماهنگی درباره مشکلات این کارگران برگزار کردیم و بعد از آن ساعت 21 نزد وزیر اقتصاد و مجموعه معاونت خصوصی‌سازی رفته و برای حل این مسائل نشستی را برگزار کردیم.

نوری تاکید کرد: وزیر اقتصاد در این جلسه صراحتا تاکید کرد که این مشکل باید هر چه سریع‌تر حل شود و بتوان یک تا دو روز آینده بحث پرداخت حقوق کارگران مرتفع شود. نماینده شوش بیان کرد:‌ پیش از این، این کارخانه درگیر مشکلاتی شده بود و حتی کارگران تا سه ماه هم حقوق دریافت نکرده بودند، اما اکنون شرایط بسیار سخت‌تر شده و این کارخانه به دلیل نوسانات ارزی نتوانست به موقع خریدها و تعهدات خود را انجام دهد. وی اظهار کرد: همچنین امروز صبح بنده به همراه استاندار نزد حجتی وزیر جهاد کشاورزی رفتیم، حجتی در این نشست طی تماس تلفنی با جهانگیری درخواست کرد تا حقوق کارگران از بخش یارانه نیشکر و مطالبات آنها از سازمان برنامه و بودجه پرداخت شود که دیگر هماهنگی‌ها با مجموعه دولت و غیردولتی برای حل این مشکل انجام شده و سعی داریم به زودی این مشکل را حل کنیم.