به روز شده در ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۰۸:۵۶
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ ساعت ۰۹:۰۷
کد مطلب : ۱۶۴۹۹۸

اهواز در محاصره دودهای نفتی

گروه عکس: مهدی پدرام خو
اهواز در محاصره دودهای نفتی
گروه عکس: مشعل های نفتی سالهاست اهواز را محاصره کرده است. گازهای سمی که قدمتش از ریزگردها خیلی بیشتر است، ردپای سیاه و سنگینش شرق تا غرب رودخانه کارون را آلوده است.
بر اساس طرح جامع آلودگی هوای اهواز، بیش از 60 درصد آلودگی هوای این کلانشهر 1.5 میلیون نفری، که سازمان بهداشت جهانی تا کنون دو بار آن را آلوده ترین شهر دنیا معرفی کرده، ناشی از صنایع نفتی است. تاسیساتی که در عمر یکصد ساله اش بیشترین تخریب و آلودگی زیست محیطی را برای خوزستان نفتخیز به همراه داشته است.
در پنج سال گذشته تنگی نفس های پائیزه همزمان با نخستین باران ها، هم به بیماری های تنفسی اضافه شده است. وزارت بهداشت گرده های گیاهی را مقصر اصلی تنگی نفس پائیزه اهوازی ها اعلام کرده، اما برخی کارشناسان، دود تاسیسات نفتی را نیز در این ماجرا دخیل می دانند.
اهواز بیش از 200 حلقه چاه نفت در اطرافش دارد و مشعل های (فلرهای) شرق اهواز در نزدیکی میدان چهار اسب و غرب شهر، در اطراف ورزشگاه الغدیر، در میان منازل مسکونی، بیش از همه آزاردهنده است.
....
اهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفتاهواز در محاصره دودکش های نفت